You are currently viewing ZAWODNICY O PŚ w TRONDHEIM: SILNY WIATR I… DOBRE NAGŁOŚNIENIE

ZAWODNICY O PŚ w TRONDHEIM: SILNY WIATR I… DOBRE NAGŁOŚNIENIE

Zawody Pucharu Świata w Trondheim przywitały nas silnym wiatrem. Na skoczni Granaasen (HS140) udało się przeprowadzić tylko jedną serię treningową, którą wygrał Daiki Ito po skoku na 132,5m. Warto dodać, że w treningu nie wystartowali Austriacy oraz lider PŚ Anders Bardal.

„Zdecydowałem się opuścić skok w serii treningowej ponieważ na skoczni panowały bardzo trudne warunki. Wiał silny wiatr, który często zmieniał kierunek. Nie skakałem, dlatego, że nie chciałem psuć sobie psychiki słabym skokiem, który byłby możliwym w tak kiepskich warunkach. Z niecierpliwością czekam na jutrzejsze zawody, tym bardziej, że pogoda ma się poprawić” – tłumaczył swoją nieobecność Anders Bardal.

„Moje wczorajsze cztery skoki w nieoficjalnych treningach były bardzo dobre. Wspólnie z trenerem zadecydowaliśmy, że dzisiaj odpoczywać. A co do warunków na skoczni: Trondheim położone jest nad samym morzem, co powoduje, że warunki zmieniają się diametralnie. Mam nadzieje, że jutro warunki się poprawią.” – powiedział nieobecny dziś, podobnie jak pozostali Austriacy Thomas Morgenstern.

Znany z poczucia humoru Tom Hilde, zamiast o skokach wolał pisać o… nagłośnieniu na skoczni: „Organizatorzy bardzo się postarali, aby uatrakcyjnić zabawę kibiców na skoczni. Zamontowali na obiekcie system dźwiękowy, który robi niesamowite wrażenie. Chodzą pogłoski, że kiedy na skoczni gra muzyka rozbieg się trzęsie. Z niecierpliwością czekam na jutrzejsze kwalifikacje oraz konkurs główny” – pisał na swoim blogu sympatyczny Norweg.

Jeszcze aktualny program zawodów PŚ w Trondheim:

Czwartek (08.03.2012):

  • 14.30 – oficjalny trening
  • 15.45 – kwalifikacje
  • 17.00 – konkurs indywidualny

Źródło: informacje medialne

Dodaj komentarz