You are currently viewing DOBRE PERSPEKTYWY ROSYJSKICH SKOKÓW

DOBRE PERSPEKTYWY ROSYJSKICH SKOKÓW

czaykovskiy%20snezhinka - DOBRE PERSPEKTYWY ROSYJSKICH SKOKÓWPodczas niedawnego posiedzenia FIS w Zurychu przedstawiciele rosyjskich skoków narciarskich prezentowali postęp w zakresie rozwoju tej dyscypliny w ich kraju. Jak wiadomo, ostatnio w Rosji wybudowano dwa kompleksy skoczni narciarskich – w Czajkowskim oraz obiekty olimpijskie w Krasnej Polanie przygotowane na 2014 rok. Trwa także przebudowa skoczni w miejscowości Niżny Tagił. 

Uczestnicy konferencji, w której wziął także udział dyrektor FIS ds. skoków narciarskich – Walter Hofer, omawiali perspektywy tych regionów dla rozgrywania tam w przyszłości międzynarodowych zawodów sportowych.

Na razie na nowowybudowanych obiektach odbyły się Mistrzostwa Rosji (w Czajkowskim). W Zurychu odbyły się także specjalne wykłady szkoleniowe dla przyszłych rosyjskich organizatorów konkursów skoków narciarskich, prowadzone przez koordynatora Pucharu Kontynentalnego FIS – Horsta Tillmanna i koordynatora Pucharu Świata FIS – Ulricha Wehlinga.

Już wcześniej skocznie w Czajkowskim wizytował Walter Hofer, który wypowiedział się pozytywnie na ich temat. „Jestem pod wrażeniem skali budowy tego centrum sportowego. Jestem przekonany, że najlepsi skoczkowie są gotowi przyjechać do Czajkowskiego gdy kompleks sportowy rozpocznie pracę.” – powiedział Austriak.

Niedawno na temat rozwoju rosyjskich skoków nasz portal rozmawiał z młodym rosysjkim utalentowanym skoczkiem – Ilmirem Hazetdinovem. Powiedział wówczas: „Z pewnością jest to spora szansa dla młodych zawodników, również dla mnie. Potrzebujemy takich obiektów jak w Soczi i Czajkowskim. Kolejny kompleks ma powstać w miejscowości Niżny Tagił. Możliwość treningu na takich skoczniach sprawia że będzie nam łatwiej czynić postępy, a dzięki temu w przyszłości mam nadzieję na możliwość rywalizacji ze światowej klasy skoczkami.”

Źródło: media rosyjskie

Dodaj komentarz