You are currently viewing JENNA MOHR OGŁOSIŁA ZAKOŃCZENIE KARIERY

JENNA MOHR OGŁOSIŁA ZAKOŃCZENIE KARIERY

mohr%20jenna - JENNA MOHR OGŁOSIŁA ZAKOŃCZENIE KARIERYNiemiecka skoczkini narciarska – Jenna Mohr ogłosiła zakończenie sportowej kariery. 25-latka z powodu słabszych wyników w minionym sezonie zimowym straciła zarówno miejsce w kadrze, jak i wsparcie finansowe, które mogłoby jej umożliwić kontynuację kariery.

„Mam za sobą zły sezon, nie miałam wystarczającej ilości treningów i niestety marzenia o dobrym wyniku w konkursie skoków na Igrzyskach nie będą mogły być zrealizowane. Potrzebuję trochę czasu, aby w pełni przyzwyczaić się do tego co się stało.” – powiedziała Mohr. W swoim oświadczeniu skoczkini wystosowała także wiele słów podziękowań dla osób, które pomogły jej w czasie sportowej kariery. „Piękny okres życia dobiega końca” – określiła swoją aktualną sytuację reprezentantka Niemiec.

W sezonie Pucharu Świata Pań wystartowała trzykrotnie, w Lillehammer i w dwóch konkursach w Hinterzarten, zdobywając tylko 1 punkt, co dało jej 52. miejsce w generalnej klasyfikacji. W tegorocznej generalce PK zajęła 55. lokatę z 15 punktami.

Warto podkreślić, że skoczkini z klubu SC Willingen, mimo młodego wieku, swego czasu była jedną z pionierek skoków narciarskich kobiet i startowała w zawodach już w 2005 roku. Do największych osiągnięć Jenny Mohr można zaliczyć z pewnością trzy zwycięstwa w Pucharze Kontynentalnym Pań (Bischofsgruen 2007 i 2010 r. oraz Sapporo 2007 r.). Na podium PK stawała jeszcze trzykrotnie (2. miejsce w Bischofshofen w 2008 r., a także 3. miejsca – Ljubno 2006 r. i Poehla 2007 r.). Dwukrotnie zajmowała też 5. lokaty w generalnych klasyfikacjach PK (sezony 2007/08 i 2008/09).

Źródło: media niemieckie

Dodaj komentarz