You are currently viewing PIERWSZE MIESZANE ZAWODY w HISTORII w SŁOWENII

PIERWSZE MIESZANE ZAWODY w HISTORII w SŁOWENII

17.06.2012 r. / 17:25

vtic%20maja - PIERWSZE MIESZANE ZAWODY w HISTORII w SŁOWENIIPierwsze informacje o przetestowaniu nowej formy zawodów (konkursy mieszane) napływają do nas ze Słowenii. Zawody zorganizowane zostały przez miejscowy klub SSK Ilirija w Lublanie. Jak podaje portal berkutschi.com drużyny składały się jednak z dwojga, a nie czworga zawodników, co odróżniało je od planowanych na czas Letniej Grand Prix. Zwycięstwo na skoczni w miejscowości Mostec odnieśli Tomaz Naglic z Mają Vtic. Drugie wywalczyli Jure Sinkovec oraz Ursa Bogataj, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Robert Kranjec z Evą Logar.

Jednak jak to wszystko się zaczęło?

Podczas posiedzeń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), które odbyły się Zurychu (2011 r.) i Korei Południowej (2012 r.), zatwierdzono i dopracowano nową konkurencję w programie letnich i zimowych zawodów skoków narciarskich kobiet i mężczyzn. Postanowienia dotyczyły drużynowych konkursów mieszanych.

Do rywalizacji tej każdy kraj będzie mógł wystawić czterech swoich zawodników, a dokładnie dwie panie i dwóch panów. Pierwsze mieszane zawody przewidywane są już tego lata, podczas Letniej Grand Prix we francuskim Courchevel oraz niemieckim Hinterzarten. Premiera nowej konkurencji na imprezie rangi mistrzowskiej odbędzie się na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme w 2013 roku.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz