You are currently viewing PRIMOŽ PETERKA JAKO TRENER

PRIMOŽ PETERKA JAKO TRENER

 25.06.2012 r. / 23:55

peterka%20primoz%202 - PRIMOŽ PETERKA JAKO TRENERKto jeszcze pamięta słoweńskiego skoczka Primoża Peterkę? Pewnie w tym momencie w zdecydowanej większości będą to osoby, które interesują się skokami narciarskimi co najmniej od momentu gdy nasz Adam Małysz zaczynał święcić tryumfy. Równie głośno co o sukcesach sportowych Primoża było głośno o jego problemach z uzależnieniem od alkoholu czy trafieniem do szpitala psychiatrycznego.

Słoweniec jest dobrym przykładem na to jak „woda sodowa”, która uderzyła do głowy po odnoszonych zwycięstwach może człowieka odwieść od tego co w życiu naprawdę ważne.

Jednak skoczek potrafił się podnieść i zacząć życie od nowa. Swoją długą karierę narciarską zakończył w 2011 roku. Zaraz potem został trenerem kadry juniorów słoweńskich.

Po roku nauki zawodu trenera pod okiem Matjaza Triplata, który ma pod opieką kadrę dziewcząt, oczekiwania wobec niego są już znacznie większe niż na początku.

Primoż podkreśla, że praca trenerska wymaga zdecydowanie więcej nakładu sił i czasu. Mimo tego, chce wykonywać tą pracę i pragnie pomóc Triplatowi w prowadzeniu kadry skoczkiń. Na pewno jego doświadczenie zawodnicze przyda się w pracy z młodym adeptkami tego wymagającego sportu. Peterka zostanie teraz obarczony dużo większą odpowiedzialnością niż do tej pory. Poprowadzi m.in. zespół w Pucharze Alp oraz będzie prowadził szkolenia techniczne. Słoweniec ukończył też kurs sędziowski.

Primoż zna się na rzeczy, jestem z niego zadowolony, odciąża mnie w mojej pracy. – mówił Triplat.

Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się po myśli Primoża Peterki i odtąd będziemy słyszeć tylko i wyłącznie o jego trenerskich sukcesach.

Źródło: siol.net

 

Dodaj komentarz