You are currently viewing PASCAL BODMER: MAM NADZIEJĘ NA WYSTĘP w HINTERZARTEN

PASCAL BODMER: MAM NADZIEJĘ NA WYSTĘP w HINTERZARTEN

27.06.2012 r. / 16:30

bodmer%20pascal - PASCAL BODMER: MAM NADZIEJĘ NA WYSTĘP w HINTERZARTENPascal Bodmer aktywnie spędził ostatnie tygodnie na przygotowaniach do letniego sezonu skoków narciarskich. Utalentowany Niemiec ma nadzieję na występ w Letniej Grand Prix w Hinterzarten, najpierw jednak musi udowodnić trenerom w konkursach Pucharu Kontynentalnego, że jego forma poszła w górę.

- Moim celem jest to, aby w czasie pierwszego konkursu Letniego Grand Prix w Niemczech, który odbędzie się w Hinterzarten być w niemieckiej kadrze, zdaję sobie sprawę, że czeka mnie ciężka praca, aby tego dokonać - napisał Bodmer na swojej stronie internetowej. - Ostatnio trenowaliśmy na skoczni  normalnej w Ramsau i dużej w Bischofshofen, teraz ponownie skupiam się na treningu w siłowni i na hali."

Warto przypomnieć, że miniony sezon zimowy (2011/2012) był dla młodego reprezentanta Niemiec bardzo nieudany. W konkursie głównym wystąpił tylko raz - 18 grudnia 2011 r. w Engelbergu i zajął tam odległe 49. miejsce. Było to z pewnością spore rozczarowanie, tym bardziej, że Bodmer już 6-krotnie zajmował lokaty w czołowej 10. konkursów Pucharu Świata. Raz stanął nawet na podium - było to w listopadzie 2009 roku w fińskim Kuusamo, gdzie zajął 2. miejsce.

Źródło: skijumping.de + informacje własne

 

Dodaj komentarz