You are currently viewing GRAND PRIX DZIECI W GARMISCH – PARTENKIRCHEN

GRAND PRIX DZIECI W GARMISCH – PARTENKIRCHEN

30.07.2012r. / 12:35

gapa - GRAND PRIX DZIECI W GARMISCH – PARTENKIRCHENPodczas minionego weekendu na stadionie olimpijskim w niemieckim Garmisch – Partenkirchen rozegrano Grand Prix w którym do rywalizacji stanęły dzieci.

Najmłodsi rywalizowali w konkursach skoków narciarskich (indywidualnie oraz drużynowo), w turnieju piłki nożnej oraz fitnessu. Na olimpijski obiekt przybyło 82 dzieci z 16 krajów, w wieku od 10 do 13 lat, w tym 18 dziewczynek. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy ze Słowenii, Francji, Niemiec i Austrii. Szczególne wrażenie zrobiła Sarlote Skele z Łotwy, która wygrała w kategorii dziewczynek S12.

 

Impreza w ciągu ostatnich 23 lat, miała okazję gościć nie jednego zawodnika, który aktualnie bardzo dobrze spisuje się m.in. na skoczniach narciarskich całego świata. Zapewne o uczestnikach tegorocznej edycji również kiedyś usłyszymy. Udział w tego typu sportowym wydarzeniu jest niesamowitą frajdą dla dzieci! Dzięki temu mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, zdobywać nowe doświadczenie, poznać nowych przyjaciół, języki oraz poznać kulturę państw Europy.

ZWYCIĘZCY:
Dzieci 11 chłopcy: Maximilian JAEGER (GER)
Dzieci 11 dziewczynki: Pia SALMEK (SLO)

Dzieci 12 chłopcy: Francesco BONACCORSO (AUT)
Dzieci 12 dziewczynki: Sarlote SKELE (LAT)

Dzieci 13 chłopcy: Jonathan LEAROYD (FRA)
Dzieci 13 dziewczynki: Aranxta LANCHO (GER)

Konkurs drużynowy, dziewczynki: 1. SLO, 2. CZE, 3. GER
Konkurs drużynowy, chłopcy: 1. SLO 1, 2. GER 1, 3. AUT 1

Pełne wyniki konkursu indywidualnego: TUTAJ.
Pełne wyniki konkursu drużynowego: TUTAJ.
Zdjęcia z zawodów można zobaczyć TU.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz