You are currently viewing TOMASZ BYRT ODSUNIĘTY OD POLSKIEJ KADRY SKOKÓW NARCIARSKICH

TOMASZ BYRT ODSUNIĘTY OD POLSKIEJ KADRY SKOKÓW NARCIARSKICH

byrt tomasz pzn - TOMASZ BYRT ODSUNIĘTY OD POLSKIEJ KADRY SKOKÓW NARCIARSKICHJak poinformował oficjalny portal Polskiego Związku Narciarskiego – pzn.pl, wicemistrz świata juniorów w drużynie z 2012 roku – Tomasz Byrt został odsunięty od polskiej kadry skoków narciarskich. Decyzja została podjęta przez Prezydium PZN w związku z niezrealizowaniem przez zawodnika planu treningowego kadry oraz opuszczania konsultacji szkoleniowych pomimo wielokrotnych upomnień. PZN złożył też do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o odebranie Byrtowi stypendium sportowego.

 

Tomek rozpoczął przygotowania do sezonu w maju podczas zgrupowania w Szczyrku. Później podczas tygodnia przerwy między zgrupowaniami miał trenować w klubie oraz z nami podczas konsultacji, jednak nie pojawił się na nich. Otrzymał ostrzeżenie i zadeklarował, że zdarzyło się to po raz ostatni. Potem jednak wielokrotnie opuszczał konsultacje i zgrupowania. Gdy rozpoczynaliśmy sezon, jasno powiedzieliśmy zawodnikom jakich zachowań nie będziemy tolerować. Zgłosiliśmy więc sprawę do Prezydium PZN i ono zdecydowało o odsunięciu Byrta od kadry.” – powiedział trener kadry młodzieżowej Robert Mateja.

Jak się okazuje Tomasz Byrt nie trenuje ani w kadrze, ani w klubie, nie mają z nim kontaktu ani trener kadry – Robert Mateja, ani trener klubowy – Jan Szturc.

Więcej na pzn.pl

Źródło: pzn.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz