You are currently viewing HLAVA i DOLEZELOVA NAJLEPSI w MEMORIALE JIRI RASKI

HLAVA i DOLEZELOVA NAJLEPSI w MEMORIALE JIRI RASKI

hlava lukas bjorertvedt - HLAVA i DOLEZELOVA NAJLEPSI w MEMORIALE JIRI RASKIW sobotnie popołudnie w czeskim Frensztacie zostały rozegrane zawody w ramach Memoriału Jiri Raszki na skoczni HS 106 (K-95). Mimo, iż pogoda okazała się kapryśna, kibice nie zawiedli i przyszli wspierać wszystkich skoczków. Oprócz zawodników gospodarzy, fani skoków mogli oglądać zawodników przybyłych z Polski i Słowenii.

Podium w rywalizacji mężczyzn należało jednak w całości do naszych sąsiadów. Na najwyższym jego stopniu uplasował się Lukas Hlava, oddając skoki na 94,5 i 96,5 m. Za nim znalazł się Roman Koudelka, który uzyskał 96 i 93,5 m. Trzecie miejsce przypadło Antoninowi Hajkowi, skaczącemu w obu próbach na odległość 95 m. Cieszy fakt, iż bardzo blisko podium byli nasi reprezentanci: Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł, którzy zajmowali kolejno 4. i 5. miejsce.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU MĘŻCZYZN

dolezalova michaela ab - HLAVA i DOLEZELOVA NAJLEPSI w MEMORIALE JIRI RASKIWśród pań, czeską harmonię zakłóciła Norweżka - Gyda Enger, zajmując ostatecznie trzecie miejsce, ze skokami na odległość 74 i 72 m. Zwycięstwo bezsprzecznie należało się Michaeli Dolezelovej, która oddała bardzo dobre skoki: pierwszy na 87 m, drugi natomiast na 83,5 m. Drugie miejsce przypadło w udziale skaczącej po 82 m - Vladenie Pustkovej. W ramach Mistrzostw Czech podium pań wyglądało następująco: 1. Dolezelova, 2. Pustkova, 3. Indrackova.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU KOBIET

W rywalizacji juniorów zwyciężył Vojtech Stursa, drugi był Vit Hacek, a trzeci Filip Sakala.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU JUNIORÓW

„Dzisiejszy konkurs był dla nas wspaniałą okazją, aby uczcić pamięć o tak ważnej osobistości, jaką z pewnością był Jiri Raszka. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to ostatnia tego typu impreza." - takimi słowami skomentował wczorajsze wydarzenie trener Czechów – David Jiroutek.

 

raska jiri stenyk - HLAVA i DOLEZELOVA NAJLEPSI w MEMORIALE JIRI RASKINie zabrakło również ciepłych słów od triumfatora zawodów, Lukasa Hlavy: „Chciałbym podziękować wszystkim fanom, którzy przybyli, by wspierać nas w tej złej pogodzie." Roman Koudelka potwierdził odczucia kolegi: „Zawody naprawdę się udały, a ludzi, którzy przybyli tu dzisiaj podziwiam, bo w taką pogodę nie jest przyjemnie stać i oglądać rywalizację. Memoriał jest sukcesem i mam nadzieję, że będzie kontynuowany w najbliższych latach."

Źródło: skoky.net

Dodaj komentarz