You are currently viewing WSPÓŁPRACA POLSKIEGO I CZESKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO CIĄGLE SIĘ ROZWIJA.

WSPÓŁPRACA POLSKIEGO I CZESKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO CIĄGLE SIĘ ROZWIJA.

pzn%20logo - WSPÓŁPRACA POLSKIEGO I CZESKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO CIĄGLE SIĘ ROZWIJA.Jak informuje pzn.pl zacieśniają się stosunki pomiędzy Polskim Związkiem Narciarskim a jego czeskim odpowiednikiem. Zrealizowanym już projektem, wynikającym z tej współpracy, były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wiśle Malince, które wyłoniły jednocześnie Mistrza Czech.

 

Tego lata, podczas konferencji FIS w Korei Południowej, odbyło się spotkanie przedstawicieli Czeskiego oraz Polskiego Związku Narciarskiego, podczas którego został ustalony wspólny kalendarz imprez (lepsze skoordynowanie zawodów krajowych), w związku z odebraniem obu krajom możliwości do występów w Alpen Cup. Współpraca przede wszystkim ma odbywać się w kręgu sportu młodzieżowego, a do zawodów mają być zapraszani Ukraińcy, Słoweńcy oraz Białorusini.

Jak wiadomo, w 2014 roku, mistrzostwa świata w lotach narciarskich, odbędą się w Harrachovie, a do promocji tej imprezy, na teranie obu krajów, zostaną zaproszeni najlepsi zawodnicy – Roman Koudelka oraz Kamil Stoch.

Czesi przygotowują się do dużej inwestycji infrastrukturalnej w Hartachovie, jednocześnie zależy im na poprawie bazy sportowej w Szklarskiej Porębie. Dlatego też, w połowie września ma odbyć się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Narciarskiego, Czeskiego Związku Narciarskiego, Szklarskiej Poręby, Harrachova oraz Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szklarskiej Porębie.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz