You are currently viewing KUBACKI, NAGLIC i BJERKEENGEN PO LETNIM PUCHARZE KONTYNENTALNYM

KUBACKI, NAGLIC i BJERKEENGEN PO LETNIM PUCHARZE KONTYNENTALNYM

kubacki dawid sp wm - KUBACKI, NAGLIC i BJERKEENGEN PO LETNIM PUCHARZE KONTYNENTALNYM

Cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn się zakończył, a portal skoky.net przedstawia punkt widzenia trzech  skoczków, którzy wyróżniali się dobrymi występami w tych kunkursach. Byli to Tomaž Naglič ze Słowenii (4. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej), Dawid Kubacki z Polski (8. miejsce) i Fredrika Bjerkeengena z Norwegii (13. miejsce).

 

 

 

naglic tomaz sp wm - KUBACKI, NAGLIC i BJERKEENGEN PO LETNIM PUCHARZE KONTYNENTALNYMNaglič mówił, że jest bardzo zadowolony ze swoich wyników i wyraził nadzieję na starty w Pucharze Świata. Wspominał również o czasie na relaks po sezonie letnim.

 

Dawid Kubacki mimo udziału tylko w początkowych konkursach LPK, zajął w nich miejsca na podium, dzięki czemu dało mu to ostatecznie bardzo dobre 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Sam zawodnik uważa swoją pozycje za dobre osiągnięcie.

Ostatnim z zawodników wypowiadających się dla czeskiego portalu był Norweg Fredrik Bjerkeengen, który w końcowej klasyfikacji zajął 13. miejsce. Skoczek ocenia swoje występy jako dobre, wspomina, że zawsze zajmował miejsce w czołowej ósemce, z wyjątkiem dwóch konkursów. Mówi również, że wprowadzenie nowych kombinezonów znacznie wyrównało poziom zawodów, jest to sposób na sprawdzenie kto naprawdę dobrze skacze.

Choć Letni Puchar Kontynentalny zakończył się, teraz należy czekać na jego zimowy odpowiednik, pierwsze zawody z cyklu odbędą się w kazachskich Ałmatach 1 grudnia tego roku.

Źródło: skoky.net

 

Dodaj komentarz