You are currently viewing ŁUKASZ RUTKOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZESA PZN 2012, WISŁA POŻEGNAŁA LATO ZE SKOKAMI NARCIARSKIMI

ŁUKASZ RUTKOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZESA PZN 2012, WISŁA POŻEGNAŁA LATO ZE SKOKAMI NARCIARSKIMI

pppzn finale 2012 wisla wm - ŁUKASZ RUTKOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZESA PZN 2012, WISŁA POŻEGNAŁA LATO ZE SKOKAMI NARCIARSKIMIKiedy w Hinzenbach trwały przygotowania do jednego z ostatnich konkursów Letniego Grand Prix, Wisła żegnała się z sezonem letnim 2012. W magicznej atmosferze złotej polskiej jesieni, odbył się ostatni konkurs z cyklu Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

 Zmagania na skoczni w Wiśle-Malince rozpoczęli kombinatorzy norwescy, dla których ostatnia sobota września, tak jak dla skoczków, była dniem walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Prezesa PZN. Tak jak się spodziewano, wśród kombinatorów norweskich, to Szczepan Kupczak - po raz kolejny - okazał się najlepszy, po raz kolejny. "Znowu się udało, utrzymałem pierwsze miejsce w zawodach i klasyfikacji generalnej. Dużo pracy włożyłem w treningi i teraz to procentuje" – skomentował zawodnik AZS AWF Zakopane.

byrt tomasz as wm - ŁUKASZ RUTKOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZESA PZN 2012, WISŁA POŻEGNAŁA LATO ZE SKOKAMI NARCIARSKIMI

Razem z pierwszą serią konkursu skoczków, nastąpił wielki i oczekiwany powrót. Z numerem drugim, na belce startowej pojawił się Tomasz Byrt, wokół którego ostatnio wywiązało się niemałe zamieszanie. Przypomnijmy, że Byrt został zawieszony w prawach zawodniczych oraz zostało mu odebrane stypendium sportowe, jednak droga powrotu ciągle była otwarta. Pomimo tego, że trenerzy oraz prezes Tajner zaznaczali, że będzie miał dwa razy trudniej niż wszyscy, Byrt wrócił na skocznię. Radość, która malowała się na jego twarzy po skokach, może być tylko zapowiedzią świetnych wyników i ciężkiej pracy. Szkoda tylko, że kombinezon Byrta okazał się nieprzepisowy, co było powodem dyskwalifikacji.

Przez skocznię w czasie sportowych zmagań przewijały się dziesiątki, jeśli nie setki turystów, których do Wisły zwabiła niecodzienna okazja chłonięcia perły Beskidu „za połowę". Akcja „Wisła za połowę" spowodowała, że wstęp na dzisiejszy konkurs był darmowy, a niejednokrotnie turyści z zaskoczeniem przyznawali, że muszą wrócić tutaj zimą, żeby poczuć tą niesamowitą, pozytywną atmosferę jeszcze raz.

script>andrzej as wm - ŁUKASZ RUTKOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZESA PZN 2012, WISŁA POŻEGNAŁA LATO ZE SKOKAMI NARCIARSKIMI

Poziom konkursu był bardzo wysoki, chodź warunki pogodowe nie rozpieszczały zawodników. Zdarzały się momenty, kiedy wiatru nie było prawie w ogóle, ale zdarzały się też jego silne porywy. W związku z tym mogliśmy oglądać skoki krótsze i dłuższe. Do tych drugich, zdecydowanie zaliczają się skoki zwycięzcy sobotniego konkursu, Andrzeja Zapotocznego, który oddał skoki na odległość 128,5 oraz 129,5 metra. Drugie miejsce zajął Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki na 128,5 metra. "Stać mnie na więcej. Jest dużo dobrych chłopaków, cały czas rywalizujemy między sobą, poziom się wyrównał. Każdy musi się starać i każdy z każdym liczyć" – podsumował po zawodach Zakopiańczyk. Na ostatnim miejscu na podium stanął Łukasz Rutkowski, który oddał skoki na 131 i 129 metr. 

rutkowskilukas - ŁUKASZ RUTKOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZESA PZN 2012, WISŁA POŻEGNAŁA LATO ZE SKOKAMI NARCIARSKIMI

Ostateczną klasyfikację wygrał Łukasz Rutkowski, który podczas trzech konkursów zgromadził 728,3 punktu. Zaraz za nim uplasował się zwycięzca ostatniego konkursu, Andrzej Zapotoczny. Na trzecim miejscu znalazł się sobotni jubilat, Stefan Hula. 

Sobotni konkurs na skoczni im. Adama Małysza napawa optymizmem w związku z tym, że mamy coraz lepszych skoczków. Z wielkim utęsknieniem będziemy oczekiwać na 9 stycznia 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy w Wiśle odbędzie się konkurs Pucharu Świata.

PEŁNE WYNIKI SOBOTNIEGO KONKURSU SKOKÓW

KOŃCOWA GENERALNA KLASYFIKACJA PUCHARU PREZESA PZN 2012

korespondencja z Wisły - Agnieszka Sierotnik

Dodaj komentarz