You are currently viewing JAN KAWULOK ODSŁONIŁ NOWĄ GWIAZDĘ W WIŚLAŃSKIEJ ALEI GWIAZD SPORTU

JAN KAWULOK ODSŁONIŁ NOWĄ GWIAZDĘ W WIŚLAŃSKIEJ ALEI GWIAZD SPORTU

kawulok jan gwiazda - JAN KAWULOK ODSŁONIŁ NOWĄ GWIAZDĘ W WIŚLAŃSKIEJ ALEI GWIAZD SPORTUW niedzielę, 30 września w Wiśle odbyła się niezwykła uroczystość. Były skoczek narciarski oraz kombinator norweski, Jan Kawulok, odsłonił gwiazdę ze swoim imieniem w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu. 

W uroczystości wzięły udział władze Wisły z burmistrzem Janem Poloczkiem i wiceburmistrzem Lidią Forias na czele, którzy wręczyli byłemu sportowcowi statuetkę oraz bukiet kwiatów. 

„Przyznam się, że nie spodziewałem się takiego wyróżnienia – mówił łamiącym się ze wzruszenia głosem Jan Kawulok. – Cieszę się, że skoki w Wiśle się nadal rozwijają a zawodnicy odnoszą sukcesy, czego najlepszym przykładem jest Adam Małysz. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że tutaj mogę stać i odsłonić tablicę ze swoim nazwiskiem w Alei Gwiazd Sportu” – powiedział wybitny wiślański sportowiec.

Gwiazda Jana Kawuloka jest już piątą w Alei. Wcześniej w uroczystościach odsłonięcia wzięli udział Adam Małysz, Janusz Rokicki, Apoloniusz Tajner oraz Jan Szturc.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć TUTAJ oraz TUTAJ.

Jan Kawulok (ur. 27 stycznia 1946 w Wiśle) – polski narciarz, kombinator norweski, skoczek narciarski, olimpijczyk. W sezonie 1963/1964 został uznany przez Polski Związek Narciarski najlepszym juniorem Mistrzostw Polski. W Igrzyskach Olimpijskich w Grenoble zajął 20. miejsce w kombinacji norweskiej. W sezonie 1968/69 Jan Kawulok wywalczył tytuł mistrza Polski w skokach oraz brązowy medal w kombinacji norweskiej. W 1971 r. ponownie został mistrzem Polski w skokach. Po zakończeniu kariery, od 1973 r. zajmuje się pracą trenerską w wiślańskim klubie.

Źródło: wisla.pl / radiobielsko.pl

Dodaj komentarz