You are currently viewing SEVERIN FREUND MISTRZEM NIEMIEC

SEVERIN FREUND MISTRZEM NIEMIEC

freund severin kd - SEVERIN FREUND MISTRZEM NIEMIECSeverin Freund został mistrzem Niemiec na wielkiej skoczni w Klingenthal.  24- latek z klubu WSV DJK Rastbuechel nie dał rywalom szans uzyskując dwukrotnie najdłuższe odległości ( 141,5 i 143,5 m). Drugie miejsce zajął Andreas Wank (140 i 133,5 m) , trzecie Richard Freitag (137,5 i 129 m).

O ile różnica między prowadzącym po pierwszej serii Freundem nad Wankiem wynosiła 2,2 pkt, to po drugiej kolejce wzrosła do ponad 20,2 ! Freund w drugiej serii po prostu odleciał konkurentom– uzyskane przez niego 143, 5 m było najdłuższym skokiem w konkursie. Świetny skok oddał Carl Geiger (138,5 m), ale nie wystarczyło to do walki o podium. freitag%20richard%20sp - SEVERIN FREUND MISTRZEM NIEMIEC
Skocznia w Klingenthal jest ostatnio bardzo szczęśliwa dla Freunda- niedawno wygrał na niej ostatnie zawody z cyklu Letniego Grand Prix, a teraz obronił tu Mistrzostwo Niemiec.
Skoki młodych, niemieckich skoczków, zarówno w zawodach pucharowych jak i mistrzostwach kraju, wpisują się w panującą od paru lat tendencję- coraz bardziej stanowią o sile swojej reprezentacji. Tuż za podium konkurs zakończyli Carl Geiger (rocznik 1993), Andreas Wellinger (1995) i Stephan Leyhe (1992).

Weterani daleko- Martin Schmitt był 8, Georgh Spaeth 15, a Maximilian Mechler dopiero 26. W konkursie wzięło udział 31 skoczków.