You are currently viewing PETER FRENETTE WYGRYWA KONKURSY SKOKÓW  NARCIARSKICH W LAKE PLACID

PETER FRENETTE WYGRYWA KONKURSY SKOKÓW NARCIARSKICH W LAKE PLACID

frenette%20peter%20usa%20ski%20jumping - PETER FRENETTE WYGRYWA KONKURSY SKOKÓW  NARCIARSKICH W LAKE PLACIDPeter Frenette, 20-letni skoczek z Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej wygrał oba konkursy skoków narciarskich w ramach Flaming Leaves Ski Jumping Event. Zawody zostały rozegrane na skoczni normalnej w Lake Placid w miniony weekend (sobota i niedziela). Skoczkowie startowali w kategorii Open oraz Junior.

W sobotnich zawodach Peter Frenette zwycięstwo zapewnił sobie skokami na odległość 97m oraz 96m (253,5pkt). Drugie miejsce zajął trzy lata starszy Anders Johnson (100,5m / 90,5m; 243,0pkt), a trzeci był Mike Glasder (90m/93m; 230,0pkt).

Dzień później, w niedzielę, również nie było mocnych na młodego reprezentanta Stanów Zjednoczonych. Frenette uzyskał 96,5m i 95,5m co dało mu łączną notę 252,5pkt i pozwoliło zająć najwyższy stopień podium. Na drugiej pozycji uplasował się, tak samo jak w sobotę, Anders Johnson (97,5m/89m; 337,5pkt). Trzecim zawodnikiem konkursu okazał się Andrew Bliss (95,5m/87m; 228,0pkt).

Wśród juniorów w obu konkursach podium zajmowali ci sami zawodnicy. Najlepszy był Miles Lussi. W sobotę uzyskał notę 222,5pkt (92m/88m),a w niedzielę 197pkt (76m/93m). Drugie miejsce zajął Trevor Edlund, a trzecią lokatę Luke Daniels.

Pełne sobotnie wyniki.
Pełne niedzielne wyniki.

Nick Alexander i Nick Fairall nie mogli wziąć udziału w zawodach. Alexander przebywa w Europie, a Fairall leczy uraz kostki, prawdopodobnie do skakania wróci na początku grudnia.

Źródło: berkutschi.com / skijumpingusa.com