You are currently viewing PRZECIWNICY i ZWOLENNICY CAŁOROCZNEGO PUCHARU ŚWIATA

PRZECIWNICY i ZWOLENNICY CAŁOROCZNEGO PUCHARU ŚWIATA

fis logo - PRZECIWNICY i ZWOLENNICY CAŁOROCZNEGO PUCHARU ŚWIATAW austriackich mediach niedawno zagrzmiało od gorących dyskusji na temat pomysłu, aby Puchar Świata w skokach narciarskich odbywał się przez cały rokTego, jakże kontrowersyjnego, projektu nie popiera dyrektor Pucharu Świata – Walter Hofer. Nie jest on jednak całkowicie zamknięty na nowe propozycje.

Przychylni temu pomysłowi są jednak niektórzy działacze Austriackiego Związku Narciarskiego i Niemieckiego Związku Narciarskiego – Horst Huettel oraz Toni Innauer. Twierdzą oni, że dzięki takiemu systemowi zawodów, skoki narciarskie stałyby się bardziej popularne w krajach o cieplejszym klimacie. Dzięki rozpropagowaniu tego sportu na arenie międzynarodowej zaistniałaby możliwość łączenia zawodów z innymi wydarzeniami sportowymi.

Czy jednak poprzez zorganizowanie całorocznego Pucharu Świata, nie straciłby on specyficznej, magicznej, zimowej atmosfery? Czy wprowadzenie tego pomysłu w życie jest w ogóle możliwe? Pozostaje nam czekać na kolejne wiadomości o decyzjach, dotyczących tego projektu i ewentualnie spekulować, która strona będzie w stanie przekonać oponentów do własnej idei.

informacja własna

Dodaj komentarz