You are currently viewing TRENER PEKKA NIEMELA O SYTUACJI FIŃSKICH SKOCZKÓW

TRENER PEKKA NIEMELA O SYTUACJI FIŃSKICH SKOCZKÓW

niemela pekka fot.Kari Kuukka - TRENER PEKKA NIEMELA O SYTUACJI FIŃSKICH SKOCZKÓWFiński szkoleniowiec na swoim blogu podsumował zgrupowanie kadry we Włoszech oraz napisał o sytuacji reprezentacji i planach na przyszłość.

 

Zgrupowanie we włoskim Val di Fiemme trwało sześć dni, jego celem było przygotowanie się na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się tam w nadchodzącym sezonie. Pekka Niemela wspomina również, że drużyny Czeska oraz Włoska odbywały treningi. Członkowie drużyny, którzy brali udział w zgrupowaniu to – Janne Happonen, Ville Larinto, Olli Muotka, Lauri Asikainen, Sami Niemi, Jarkko Määttä i Mika Kulmala oraz Kaarel Nurmsalu z Estonii. Do Włoch nie wybrał się natomiast Anssi Koivuranta, który przechodzi rehabilitację kolana, jednak powróci on do kadry gdy drużyna będzie odbywała pierwszy trening na śniegu. Fiński trener wyróżnił Janne Happonena jako skoczka, który największe postępy.

 

Pekka Niemela napisał również na temat celów drużyny, chce aby robiła postępy, ale nie ma to być obsesyjna walka o jak najlepsze miejsca, tylko pokazywanie się z jak najlepszej strony. Finowie chcą celować głównie w Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi oraz Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w Lahti w 2017 roku.

Trener reprezentacji chwali sobie fińskich zawodników, którzy podczas sezonu letniego występowali w Pucharze Kontynentalnym uważa iż zrobili oni duże postępy. Uważa, że dużym osiągnięciem jest to, że aż w pięcie konkursach fińscy skoczkowie kończyli zawody w pierwszej 8. Niemela wyraża nadzieje na coraz większy postęp w fińskich skokach.

Fiński szkoleniowiec wspomniał również o Ville Larinto i Janne Happonenie, którzy przez dłuższy czas borykali się z kontuzjami, trener zauważa tendencje zwyżkowe. Ciężką pracą skoczkowie dochodzą do lepszych wyników oraz zwiększa się ich pewność. Kiedyś byli to zawodnicy zajmujący miejsca w pierwszej szóstce, dlatego też Pekka Niemela uważa, że gdy będą gotowi to wrócą z powrotem na szczyt.

Przez następne dwa tygodnie zawodnicy najprawdopodobniej będą odpoczywać, potem odbędą badania prowadzone przez doktora Mikko Virmavirta na Uniwersytecie Jyväskylä. Po nich najprawdopodobniej odbędą się pierwsze treningi na śniegu.

Źródło: skijumping-info.de

Dodaj komentarz