You are currently viewing ANDERS JOHNSON I PETER FRENETTE W KADRZE A USA

ANDERS JOHNSON I PETER FRENETTE W KADRZE A USA

Kadra USA jak wiadomo nie jest potęgą w skokach narciarskich, aczkolwiek dwaj zawodnicy z Ameryki Północnej tego lata sprawowali się naprawdę dobrze i z optymizmem mogą spoglądać w przyszłość nadchodzącego sezonu zimowego. Anders Johnson i Peter Frenette zostali włączeni w skład narodowej kadry A, która będzie reprezentować Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w zawodach zimowego Pucharu Świata sezonu 2012/2013.

Alan Johnson, dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich, wyjaśnił powody dla których skoczkowie trafili do kadry A: -„Zawodnicy brali udział zarówno w konkursach Letniej Grand Prix jak i w Pucharze Kontynentalnym, zdobywali punkty. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni i liczymy na dalsze dobre występy podczas sezonu zimowego.”

Słowa dyrektora potwierdza również Prezes Amerykańskiego Związku Narciarskiego, Jeff Hastings:-„Występy w zawodach tego lata Andersa i Petera były naprawdę udane. Ich rezultaty napawają nadzieją na dobre starty podczas Pucharu Świata oraz rozwój skoków w naszym kraju.”

Również sam skoczek, Anders Johnson, jest zadowolony z takiego biegu rzeczy: -„To bardzo miłe, że w końcu możemy mieć dwóch zawodników w pełni finansowanej kadrze A. Minęło prawie sześć lat od czasu kiedy USA nie było w stanie zapewnić czegoś takiego dla nas sportowców.”

Kadra USA przygotowuje się do zimy trenując w Park City. Anders Johnson i Peter Frenette pod kierownictwem trenera Clinta Jonesa wezmą udział w pierwszych zawodach zimowego Pucharu Świata, który w tym sezonie zostanie zainaugurowany 23 listopada w norweskim Lillehammer.

 

Źródło: berkutschi.com / usaskijumping.org

Dodaj komentarz