You are currently viewing LETNIO-ZIMOWE TRENINGI POLSKIEJ KADRY w NIEMCZECH

LETNIO-ZIMOWE TRENINGI POLSKIEJ KADRY w NIEMCZECH

 oberstdorf x 2012 - LETNIO-ZIMOWE TRENINGI POLSKIEJ KADRY w NIEMCZECH

Polska kadra A wcześniej niż zakładano zakończyła zgrupowanie w niemieckim Oberstdorfie. Skoczkowie pod okiem trenera Łukasza Kruczka od piątku trenowali – po raz pierwszy w tym sezonie – na lodowym rozbiegu. Nagle jednak z pogody letnio-jesiennej warunki zmieniły się na zimowe.

Początkowo ekipa próbowała odśnieżać tory charakterystycznymi „dmuchawami”, jednak z czasem opady stały się na tyle obfite, że uniemożliwiły dalsze skakanie. Sytuację utrudniła dodatkowo gęsta mgła na obiektach w Oberstdorfie.

Polacy przebywali w Niemczech w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro.

Ogólnie polskiej kadrze udało się przeprowadzić na wyjeździe cztery pełne treningi. Sztab szkoleniowy jest zadowolony z pracy wykonanej przez skoczków, którzy powoli zaczęli się przyzwyczajać do lodowych torów – jakie występują w zimowym Pucharze Świata. W związku ze zmianą planów polska kadra A w sobotę ponownie uda się na zgrupowanie do Niemiec – tym razem do Klingenthal.

Źródło: winterszus.pl / informacja własna

Dodaj komentarz