You are currently viewing ANDREAS WANK: MAM JESZCZE WIELE DO ZROBIENIA

ANDREAS WANK: MAM JESZCZE WIELE DO ZROBIENIA

Andreas Wank, zwycięzca tegorocznej Letniej Grand Prix, nie poprzestaje na laurach. Dla niemieckiego skoczka najważniejszym sprawdzianem jego możliwości są skoki w zimowym Pucharze Świata, który rozpocznie się już za niecały miesiąc.

 -„Ogólny ranking w Letniej Grand Prix nie jest teraz dla mnie tak bardzo istotny. Skoki latem są jedynie przygotowaniem do zimy. Mam jeszcze wiele do zrobienia. Muszę popracować nad energią i sferą fizyczną. Wyniki LGP są jednak dla mnie sygnałem, że jestem na dobre drodze. Moim celem jest oddawanie dobrych skoków w sezonie zimowym, kiedy można to robić w sposób naturalny, piękniejszy.”- mówi w wywiadzie dla niemieckiego portalu skispringen.com.

 -„Nie uważam się za „Króla Lata”, ponieważ inni skoczkowie również wygrywali konkursy LGP. Wielu zawodników pomijało niektóre starty. Moje myśli są ukierunkowane na dobry start w zimie.”- dodaje Niemiec.

Mamy nadzieję, że skoki Andreasa będą na coraz wyższym poziomie. O tym, jak niemiecki skoczek przygotował się do tegorocznego Pucharu Świata, dowiemy się już 23 listopada.

Sportowa biografia Andreasa WANKA.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz