You are currently viewing IRINA AVVAKUMOVA o SYTUACJI ROSYJSKICH SKOCZKIŃ

IRINA AVVAKUMOVA o SYTUACJI ROSYJSKICH SKOCZKIŃ

avvakumova irina martinputz - IRINA AVVAKUMOVA o SYTUACJI ROSYJSKICH SKOCZKIŃ

W ostatnim roku skoki narciarskie kobiet – także dzięki decyzjom Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) – znacznie się rozwinęły. Położono spory nacisk na popularyzację tej dyscypliny sportu w żeńskim wykonaniu. Do niedawna reprezentacja Rosji nie miała jednak zawodniczki, która mogłaby nawiązać walkę z najlepszymi skoczkiniami świata. Teraz swoje aspiracje do bycia w czołówce zgłasza jedna z Rosjanek – Irina Avvakumova.

W wywiadzie dla portalu tramplin.perm.ru opowiada o przygotowaniach rosyjskiej kadry pań do sezonu zimowego. Podkreślmy, że w zeszłym tygodniu zakończyły one ostatnie letnie zgrupowanie – na skoczniach olimpijskich w Soczi.

„Przez następne 10 dni będziemy mogły wrócić do domu, 9 listopada przejdziemy dokładne badania lekarskie, a już dzień później lecimy do Finlandii, aby po raz pierwszy w sezonie poskakać na śniegu. Następnie udamy się do Lillehammer gdzie odbędzie się inauguracja Pucharu Świata. Wiem, że planujemy jeszcze w czasie sezonu powrót do Soczi." - powiedziała Avvakumova.

Jak się okazuje, liderka rosyjskiej kadry rozmawiała ostatnio z ministrem sportu Rosji - Witalijem Mutko i przekazała swoje uwagi dotyczące rozwoju skoków kobiet w Rosji.

"Mamy dwie drużyny - męską i żeńska. Byłam ciekawa dlaczego jest tylko męska ma wsparcie profesjonalnego trenera, którym jest Aleksander Arefiew. Poprosiłam także o możliwość podziału drużyny kobiecej na kadrę podstawową i juniorską. Minister obiecał, że się to zmieni. Zaznaczył jednak, że w momencie podejmowania decyzji o wprowadzeniu skoków narciarskich kobiet do programu Igrzysk Olimpijskich w Soczi, był temu przeciwny." - zaznaczyła Irina Avvakumova.

Sportowa biografia Iriny AVVAKUMOVEJ

Źródło: tramplin.perm.ru

Dodaj komentarz