You are currently viewing VILLE LARINTO: JESTEM BARDZO PODEKSCYTOWANY

VILLE LARINTO: JESTEM BARDZO PODEKSCYTOWANY

larinto ville - VILLE LARINTO: JESTEM BARDZO PODEKSCYTOWANY

Młody fiński skoczek narciarski, Ville Larinto, powraca do skakania w pełnym wymiarze po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, jest pełen optymizmu. Zawodnik brał już udział w konkursach Pucharu Świata w Lahti w minionym sezonie (3-4marca 2012r.), jednak cała przygoda rozpoczyna się od nowa, po szeregu zmian wprowadzonych do skoków w ostatnim czasie. Larinto znalazł się w kadrze A Finlandii.

-„Jestem bardzo podekscytowany. Jeszcze na początku lata miałem małe problemy z kolanem, ale to już jest przeszłość."- mówi Larinto fińskiemu portalowi iltalehti.fi.

 

Skoczek zapytany o możliwość odejścia, występowania psychicznej blokady po kontuzji odpowiada: -„Będąc w domu, odpoczywając miałem dość napięte myśli w głowie, jednak na żadnym etapie mojej kariery sportowej nie myślałem, żeby odejść. Chcę jeszcze coś osiągnąć i wrócić do dawnej formy."

Nie zabrakło również pytania o cele na nadchodzący, zimowy sezon. Młody Fin podchodzi do niego optymistycznie ale nieco z rezerwą: -„Moje cele jeszcze nie są sprecyzowane. Będę starał się dobrze skakać w każdym z konkursów."

Ville zdradza również jaka atmosfera panuje w zespole: -„Nigdy nie byłem w zespole gdzie atmosfera byłaby lepsza. Mięliśmy dobre obozy, dużo zabawy, pomagamy sobie."

Przypomnijmy, Ville Larinto kontuzji kolana nabawił się podczas noworocznego konkursu skoków w Garmisch-Partenkirchen w 2011 roku. Przeszedł operację, a po rehabilitacji rozpoczął treningi. Niefortunnie podczas jednego z nich kontuzja odnowiła się. Fin musiał się poddać drugiej operacji i długiej rehabilitacji. Na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie i będziemy mogli Fina nadal oglądać na skoczniach. Najbliższe zawody, inaugurujące Puchar Świata 2012/2013 już 23 listopada w norweskim Lillehammer.

Źródło: iltalehti.fi

Dodaj komentarz