You are currently viewing DAVID JIROUTEK OGŁOSIŁ SKŁAD REPREZENTACJI CZECH NA INAUGURACYJNE ZAWODY PŚ

DAVID JIROUTEK OGŁOSIŁ SKŁAD REPREZENTACJI CZECH NA INAUGURACYJNE ZAWODY PŚ

jiroutek david - DAVID JIROUTEK OGŁOSIŁ SKŁAD REPREZENTACJI CZECH NA INAUGURACYJNE ZAWODY PŚ

Reprezentacja Czech podobnie jak inne ekipy przygotowuje się do Pucharu Świata, który rozpocznie się już za niecały miesiąc. O przygotowaniach i treningach przed zawodami w Lillehamer, a także o celach na przyszłość opowiedział trener czeskiej drużyny David Jiroutek, który podał też nazwiska skoczków, których zabierze na inauguracyjne zawody PŚ.

{jcomments on}

-„W tym momencie jesteśmy w trakcie ostatnich przygotowań do Pucharu Świata. W czwartek zamierzamy opuścić Oberstdorf, gdzie trenowaliśmy na lodowym rozbiegu, aby udać się na kilka dni do Lillehamer. Treningi narciarskie połączone są z przygotowaniem fizycznym, ponieważ kondycja i siła to bardzo ważne elementy w długim i wyczerpującym sezonie zimowym. Ostatnie treningi zamierzamy poświęcić jeszcze na poprawienie adaptacji skakania w nowych kombinezonach.„- opowiedział o przygotowaniach trener Jiroutek.

 

Podczas gdy do wspomnianych zawodów w Lillehamer, które zaingurują Puchar Świata 2012/2013 został jeszcze miesiąc David Jiroutek podał już nazwiska skoczków, którzy udadzą się pod koniec listopada do Norwegii.

-„Zdecydowałem, że do Lillehamer pojadą: Roman Koudelka, Jan Matura, Jakub Janda, Borek Sedlak i Lukas Hlava. Brak młodzieży na tym etapie jest spowodowany ich przygotowaniami do MŚ Juniorów, które są dla młodych skoczków imprezą docelową. Zapewniam jednak , że w trakcie sezonu najlepsi z nich otrzymają szanse na pokazanie się w konkursach Pucharu Świata."

Zapytany o cele na najbliższy sezon oraz na Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme trener Jiroutek w swojej odpowiedzi jest ostrożny.

-"Jak w każdym sezonie będziemy walczyć o jak nalepsze wyniki. Sezon jest długi, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja. Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Świata to dzisiaj nie jestem w stanie powiedzieć kto będzie tam odnosił sukcesy, ani jak zaprezentuje się nasza drużyna. Mądrzejszy będe po pierwszej części sezonu."-zakończył trener Czechów.

źródło: skoky.net

Dodaj komentarz