You are currently viewing ESPEN BREDESEN o SZANSACH BARDALA NA ZDOBYCIE KRYSZTAŁOWEJ KULI

ESPEN BREDESEN o SZANSACH BARDALA NA ZDOBYCIE KRYSZTAŁOWEJ KULI

bredesen espen bjoertvedt - ESPEN BREDESEN o SZANSACH BARDALA NA ZDOBYCIE KRYSZTAŁOWEJ KULI

Zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest bardzo trudne dwa sezony pod rząd. Zaczęły się już spekulacje tuż przed nadchodzącym sezonem zimowym czy Anders Bardal podoła temu zadaniu.

Portal nrk.no rozważając prawdopodobieństwo kolejnego zwycięstwa Norwega, zwrócił się z zapytaniem o opinię byłego skoczka narciarskiego Espena Bredesena, który aktualnie komentatuje skoki w norweskiej telewizji.

 

„Gdy już raz zwyciężyłeś, kolejny raz jest trudniejszy, bardzo trudno jest utrzymać dobrą formę przez tak długi czas” – powiedział zdobywca Kryształowej Kuli z 1994 roku.

Szwajcarski multimedalista olimpijski Simon Amman również wspomina, że dla skoczka bardzo dużym osiągnięciem jest zdobycie kryształowej kuli dwa sezony pod rząd.

p>
<p style= - ESPEN BREDESEN o SZANSACH BARDALA NA ZDOBYCIE KRYSZTAŁOWEJ KULIW tym sezonie przeszkodą dla Bardala mogą być wszystkie zmiany które zostały wprowadzone przez FIS. Espen Bredesen mówi, że utrudnią utrzymanie stabilności i formy, a zwycięstwo stanie się coraz trudniejsze. Możliwe, że skoki w tym sezonie będą wyglądały zupełnie inaczej.

Każdy z zawodników może jednak potwierdzić, że najważniejsza jest praca, którą skoczek wykona nad swoją psychiką. „Przygotowanie mentalne jest ważniejsze niż kiedykolwiek w tym sezonie, nie można dać się zwariować.” – radzi Bardalowi Bredesen.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz