You are currently viewing SKOCZKOWIE NIEMIEC ODBYWALI ZGRUPOWANIE NA COSTA DEL SOL

SKOCZKOWIE NIEMIEC ODBYWALI ZGRUPOWANIE NA COSTA DEL SOL

{jcomments on}schuster werner sp wm - SKOCZKOWIE NIEMIEC ODBYWALI ZGRUPOWANIE NA COSTA DEL SOL

Zimowy Puchar Świata rozpoczyna się 23 listopada w norweskim Lillehammer. Tym samym skoczków czeka kilka miesięcy rywalizacji w mrozie i śniegu. Reprezentacje kilku krajów postanowiły przed początkiem sezonu chwycić trochę tropikalnego słońca. Norwegowie byli na hiszpańskiej wyspie Fuertaventura. Hiszpańskiego słońca zaczerpnęli również niemieccy skoczkowie.

Na wybrzeżu Costa del Sol Niemcy „ładowali akumulatory” przed nadchodzącą zimą. Zespół pod kierownictwem Wernera Schustera odbył obóz szkoleniowy na południu Hiszpanii w Hotelu Aldiana Alcaidesa. Skoczkowie trenowali na siłowni, grali w golfa oraz siatkówkę plażową.

 

Trener reprezentacji na pytanie portalu skispringen.com o ponowne, optymalne przygotowanie skoczków do zimy odpowiada: -„Co roku integralną częścią przygotowań do sezonu zimowego jest obóz na południu Hiszpanii. Hotel Aldiana Alcaidesa zapewnia nam optymalne warunki, dlatego również w tym roku odbyliśmy tu zgrupowanie by przygotować się do rozpoczynającego się niebawem Pucharu Świata”.

Niemiecki zespół przed zawodami rozpoczynającymi nowy cykl Pucharu Świata w połowie listopada odbędzie jeszcze treningi w Klingenthal na torach lodowych, a kilka dni później kadra wyleci do Lillehammer.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz