You are currently viewing KADRA A POLSKICH SKOCZKÓW NARCIARSKICH PRZEBYWA NA ZGRUPOWANIU W KLINGENTHAL

KADRA A POLSKICH SKOCZKÓW NARCIARSKICH PRZEBYWA NA ZGRUPOWANIU W KLINGENTHAL

{jcomments on}kruczek wisla sp - KADRA A POLSKICH SKOCZKÓW NARCIARSKICH PRZEBYWA NA ZGRUPOWANIU W KLINGENTHAL

Kadra polskich skoczków narciarskich intensywnie przygotowuje się do zbliżającego się wielkimi krokami zimowego Pucharu Świata 2012/2013. Po zgrupowaniu w Turcji i pierwszych skokach na lodowych torach w Oberstdorfie, przyszedł czas na kolejne próby. Tym razem w niemieckim Klingenthal.

Kadra A w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Stefan Hula i Jan Ziobro do niemieckiej miejscowości dotarła w minioną sobotę(3 listopad). W niedzielę odbyły się pierwsze treningi na obiekcie na lodowych torach. Kadrowicze będą przebywać w Klingenthal do środy(7 listopad). Do seniorów dołączy również grupa młodzieżowa.

-„Pogoda na razie jest dobra, zajęcia mamy dwa razy dziennie, ale ilość oddawanych skoków jest tutaj trochę mniejsza niż zwykle. Wraz z nami trenują Rosjanie, od przyszłego tygodnia spodziewani są Niemcy” – powiedział Łukasz Kruczek.

Po treningach w Niemczech skoczkowie wrócą na kilka dni do kraju po czym, 14 listopada, nasza kadra pod kierownictwem trenera Łukasza Kruczka uda się na zgrupowanie do Lillehammer.

-„Docierają do nas dobre informacje z Norwegii, pogoda w Lillehammer nie jest zagrożona, a lada dzień zacznie także funkcjonować skocznia w niemieckim Ramsau”- dodał Kruczek.

Pozostaje nam zatem odliczanie dni do pierwszych zawodów Pucharu Świata, który zostanie zainaugurowany 23 listopada w norweskim Lillehammer.

Źródło: narty24.net / PAP

Dodaj komentarz