You are currently viewing KLEMENS MURAŃKA PO OPERACJI – WIDZI I JEST W DOBREJ FORMIE!

KLEMENS MURAŃKA PO OPERACJI – WIDZI I JEST W DOBREJ FORMIE!

{jcomments on}muranka%20klemens%20cc - KLEMENS MURAŃKA PO OPERACJI – WIDZI I JEST W DOBREJ FORMIE!

Nadzieja polskich skoków narciarskich, utalentowany Klemens Murańka miał poważne problemy ze wzrokiem. Po upadku na austriackiej skoczni w Stams, skoczek uszkodził rogówkę, co doprowadziło do zaburzenia zmysłu wzorku. Z dnia na dzień sportowiec widział coraz gorzej. Przeszedł zabiegi, które pozwoliły mu odzyskać prawidłowy wzrok.

Latem Klimek przeszedł zabieg laserowy w Krakowie, następnie rozpoczął korzystanie ze specjalnie sprowadzonych z USA soczewek, które dotarły do zawodnika w październiku. – „Klimek używa specjalistycznych szkieł, dzięki którym nadal może uprawiać sport. Czekaliśmy na przesyłkę ze Stanów Zjednoczonych aż dwa miesiące. Mieliśmy dostać je wcześniej, ale pierwsza paczka utknęła gdzieś na lotnisku. Mój syn dzięki nim czuje się świetnie. Znowu dobrze widzi i może trenować”– mówi ojciec Murańki, Krzysztof.

 

Koszty operacji oraz soczewek zostały pokryte w połowie przez Polski Związek Narciarski a resztę wpłacili rodzice młodego skoczka z Zakopanego. Zawodnik miał ponad 3-miesięczną przerwę w treningach. Dopiero podczas obozu w Klingenthal oddał swoje pierwsze skoki po przymusowej abstynencji. –„Klimek ma teraz sokoli wzrok i szybko nadrabia zaległości treningowe”- ocenia Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

To jednak nie koniec zabiegów jakie przejdzie Murańka. Kolejna operacja została zaplanowana na koniec marca, a po niej skoczek nie będzie już musiał korzystać z soczewek.
Robert Mateja planuje zabrać Klemensa Murańkę na inauguracyjne zawody o Puchar Kontynentalny, które odbędą się na początku grudnia w Ałmatach.

Źródło: przeglądsportowy.pl

Dodaj komentarz