You are currently viewing ROBERT KRANJEC: BUDUJĘ FORMĘ w TRAKCIE SEZONU

ROBERT KRANJEC: BUDUJĘ FORMĘ w TRAKCIE SEZONU

kranjec robert sp wm - ROBERT KRANJEC: BUDUJĘ FORMĘ w TRAKCIE SEZONU

Robert Kranjec to lider i najbardziej doświadczony skoczek słoweńskiej kadry. W związku z tym, że w zeszłym sezonie zdobyl tytuł najlepszego lotnika świata, nadchodzący sezon – jak sam twierdzi – nie będzie już dla niego tak wielkim obciążeniem. W wywiadzie dla portalu dnevnik.si Słoweniec opowiada o przygotowaniach i aspiracjach na sezon zimowy 2012/2013.

 

„Przygotowania do sezonu były dla mnie takie same jak zazwyczaj. Mimo, iż jestem starszym zawodnikiem, nie wykonałem dużej ilości treningów. Podczas skoków treningowych i imitacji wszystko było OK. Teraz chcę złapać dobre pierwsze wrażenie na śniegu w Lillehammer.” – tłumaczy Kranjec.

Kranjec powiedział także o problemach w znalezieniu sponsorów: „Wszystkie cztery miejsca na moim kombinezonie dla osobistych sponsorów pozostają puste. Byłem na wielu spotkaniach, ale każdy mówi, że mamy ciężkie czasy” – mówi Mistrz Świata w lotach.

kranjec robert kd im - ROBERT KRANJEC: BUDUJĘ FORMĘ w TRAKCIE SEZONU

Słoweniec zaznacza, że nie martwi się o swoją dyspozycję i nie czuje wielkiej presji: „Nie będzie dla mnie ciężarem, jeżeli w Lillehammer znajdę się poza finałową trzydziestką. Może to być trudniejsze dla fanów, którzy mogą mnie krytykować. Ja buduję swoją formę w trakcie sezonu krok po kroku.”

Doświadczony skoczek podkreśla, że jego głównym celem będzie pozycja medalowa w czasie Mistrzostw Świata w Predazzo. „Kto będzie pamiętał za dziesięć lat, kto zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Świata” – zapytał retorycznie.

Źródło: dnevnik.si

 

Dodaj komentarz