You are currently viewing PŚ LILLEHAMMER: FANNEMEL PROWADZI, TYLKO MIĘTUS W „TRZYDZIESTCE”

PŚ LILLEHAMMER: FANNEMEL PROWADZI, TYLKO MIĘTUS W „TRZYDZIESTCE”

script>anders 1berkutschi - PŚ LILLEHAMMER: FANNEMEL PROWADZI, TYLKO MIĘTUS W „TRZYDZIESTCE”

Anders Fannemel prowadzi po pierwszej serii konkursu na dużej skoczni w Lillehammer. Wyprzedza on Gregora Schlierenzauera i Thomasa Morgensterna. Polacy spisali się bardzo słabo, do drugiej serii dostał się tylko Krzysztof Miętus- jest na 28. miejscu.

W czołówce są ponadto Simon Amman, Anders Bardal i Anders Jacobsen. Ostateczne miejsca pozostałych Polaków: Kamil Stoch był 36, Piotr Żyła 43, Dawid Kubacki 45, Bartłomiej Kłusek 46, a Maciej Kot 48. Nie tego spodziewaliśmy się w ich wykonaniu…

Po mocnym otwarciu konkursu w wykonaniu norweskiej grupy krajowej na czele z Tomem Hilde, zmieniły się warunki co natychmiast odbiło się na wynikach kolejnych zawodników. Wśród nich byli niestety Polacy: Bartłomiej Kłusek i Piotr Żyła, a także Jan Matura, Roman Koudelka czy Danny Queck.

Z czasem wiatr zaczął znowu silniej wiać pod narty, wykorzystali to Jurij Tepes, Denis Kornilov, później Reruhi Shimizu i Andreas Stjernen. Z pozostałej czwórki naszych reprezentantów najlepiej spisał się Krzysztof Miętus (128, 5m). Solidnie, ale bez rewelacji skoczył Kamil Stoch (również 128,5m), poniżej punktu K lądowali Żyła (122,5 m) i Kot (120 m). Po skokach wszystkich „biało- czerwonych” nie mieliśmy pewności czy któryś z Polaków zakwalifikuje się do drugie serii.

Po chwili zachwycił Noriaki Kasai. Skok na 136,5 m dał mu w tym momencie drugą pozycję- za Tepesem. Przeciętny skok Hlavy dał kwalifikację pierwszemu i jak się okazało ostatniemu Polakowi- Krzysztofowi Miętusowi.

W świetnym stylu Simon Amman skoczył 135,5 metra i zastąpił w fotelu lidera Tepesa. Daleko lądowali również Freitag, Prevc i Takeuchi.

Nagle odleciał Gregor Schlierenzauer. 141 metrów dało mu prowadzenie, ale tylko na chwilę- odpowiedzią był lot na 140 metr Fannemela z niższej belki. Pozostali Norwedzy spisali się przyzwoicie- Jacobsen skoczył 133,5 m, Bardal 134 co dało im ostatecznie miejsca szóste i piąte. Morgenstern osiągnął 135 metrów i wskoczył na trzecie miejsce. Zawiódł lider PŚ Severin Freund- ledwo wszedł do drugiej serii (122,5 m).

Pełne wyniki pierwszej serii są TUTAJ

 

informacja własna

Dodaj komentarz