You are currently viewing ŚWIETNY START JACOBSENA NA POCZĄTKU SEZONU

ŚWIETNY START JACOBSENA NA POCZĄTKU SEZONU

p>
<p style= - ŚWIETNY START JACOBSENA NA POCZĄTKU SEZONUKiedy w maju 2011 roku Anders Jacobsen zawiesił swoją karierę, wszyscy byli przekonani o tym, że do rywalizacji w Pucharze Świata zapewne już nie powróci. Jednak już w lutym kolejnego roku wrócił do czynnego skakania. I jak się okazuje było warto. Pomimo prawie rocznej przerwy, podczas pierwszego konkursu PŚ w Lillehammer na skoczni normalnej (HS 100) 26-latek uplasował się na 4. pozycji z czego sam był bardzo zadowolony. Powtórzył ten wyczyn również na skoczni dużej (HS 138) dzień później.

 

„To było dość trudne, oddać po dwa dobre skoki na tych obiektach. Nigdy nie byłem przekonany co do tej skoczni a tu proszę – 4 miejsce. Bardzo się cieszę. Moim celem było znaleźć się w pierwszej dziesiątce i to się udało” – przyznaje Norweg, który zajmuje obecnie 6. lokatę w generalnej klasyfikacji PŚ.

Wygląda na to, że Jacobsen wraca do rywalizacji i będzie się liczył w tym sezonie. Może przy tym liczyć na wsparcie kolegów z drużyny i trenera Alexandra Stoeckla, ponieważ nie od dziś wiadomo, że atmosfera w norweskiej drużynie jest bardzo pozytywna.

Już w dzisiejszym - trzecim indywidualnym konkursie PŚ tego sezonu w Kuusamo będziemy mogli się przekonać czy Norweg utrzyma wysoki poziom skakania.

Źródło: media norweskie

Dodaj komentarz