You are currently viewing EVGENI LEVKIN POWOLI WRACA DO ZDROWIA

EVGENI LEVKIN POWOLI WRACA DO ZDROWIA

levkin evgeni ab - EVGENI LEVKIN POWOLI WRACA DO ZDROWIA

Evgeni Levkin, który nieco ponad trzy tygodnie temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu powoli wraca do zdrowia. Jak mówią przedstawiciele Kazachskiej Federacji Narciarskiej, do szkolenia sportowego wróci nie szybciej niż późnym latem przyszłego roku. Najważniejsze jest jednak, że młody skoczek wyszedł z wypadku cało, teraz przed nim ciężka i długotrwała rehabilitacja. 

 

„Stan Evgeniya był bardzo ciężki, przez długi czas był podłączony do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe, była konieczność wstawienia implantów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Teraz wróciło u niego czucie w nogach, zaczął samodzielnie oddychać. Co będzie dalej, jeszcze nie wiadomo, najważniejsze, że żyje. Lekarze wykonali bardzo dobrą pracę.” – powiedział Pavel Novikov, wiceprezes Kazachskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jak mówi Andriy Verveykin, szef kazachskiej Federacji Skoków Narciarskich zapewnia, że cała kazachska drużyna z optymizmem patrzy na powrót do zdrowia Levkina. Przypomnijmy, że w nocy z 10 na 11 listopada w pobliu Ałmatów, doszło do wypadku samochodowego, w którym jak się okazuje ucierpiało trzech kazachskich skoczków – Evgeni Levkin, Nikolay Karpenko i Alexey Pchelnitsev. Obrażenia Evgeniya okazały się najgroźniesze, ale całą trójkę czeka kilkumiesięczna rehabilitacja.

Źródło: vesti.kz

Dodaj komentarz