You are currently viewing NORWEGOWI, FINOWIE i SŁOWEŃCY NA PŚ W ENGELBERGU

NORWEGOWI, FINOWIE i SŁOWEŃCY NA PŚ W ENGELBERGU

engelberg gross titlis schanze fot.weltcup engelberg.ch - NORWEGOWI, FINOWIE i SŁOWEŃCY NA PŚ W ENGELBERGU

Przed nami kolejne konkursy Pucharu Świata. Tym razem skoczkowie zawitają do Engelbergu. Zawody w Szwajcarii będą bardzo ważne, ponieważ są one ostatnią próbą sił przed Turniejem Czterech Skoczni, który jak co roku odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia. Trenerzy Finlandii, Słowenii oraz Norwegii ogłosili nazwiska skoczków, którzy pojadą na zawody do Engelbergu. {jcomments on}

Większość ekip nie zmieniła swoich składów w porównaniu do zawodów w Soczi. Podobnie postąpili szkoleniowcy Norwegii, Słowenii i Finlandii.

Decyzją Alexandra Stoeckla do Szwajcari pojadą: Rune Velta, Anders Jacobsen, Anders Bardal, Andreas Stjernen, Anders Fannemel i Tom Hilde.

Składu swojej ekipy nie zmienił również trener Słoweńców Goran Janus. Zawodnikami, którzy będą skakać w Engelbergu są: Jaka Hvala, Robert Kranjec, Peter Prevc, Jernej Damjan i Matjaz Pungertar.

Z kolei Pekka Niemela zdecydował, że na najbliższe zawody zabierze tylko trzech fińskich skoczków. Będą nimi: Ville Larinto, Mika Kulmala i Lauri Asikainen.

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz