You are currently viewing PŚ PAŃ RAMSAU: SARA TAKANASHI WYGRYWA!

PŚ PAŃ RAMSAU: SARA TAKANASHI WYGRYWA!

 

W piątym konkursie zimowego Pucharu Świata kobiet, który został rozegrany w austriackim Ramsau zwyciężyła Sara Takanashi.

 

Po pierwszym skoku na odległość 86,5 metra, w drugiej serii Japonka osiągnęła 91,5 metra. Zwyciężczyni po swoim drugim skoku przewróciła się, jednak miało to miejsce za „linią upadku”, więc nie miało to wpływu na końcową notę. Drugie miejsce zajęła Coline Mattel (86,5 / 93,0 m), a trzecia była Daniela Iraschko (84,0 / 94,0 m). Japonka tym samym utrzymała żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej PŚ.

Wyniki pierwszej serii >>>

Na początku serii finałowej jury zdecydowało się podnieść belkę startową na tą z numerem 26 ze względu na osiągane odległości w serii pierwszej. Przypomnijmy, że wówczas tylko jedna zawodniczka wylądowała dokładnie na punkcie konstrukcyjnym obiektu (90 metrów). Pierwsza siedemnastka pań skaczących w serii finałowej nie osiągnęła jednak tej granicy. Dopiero Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger przekroczyła tę linię o 50 centymetrów. Kolejną panią która przekroczyła granicę 90 metrów była rodaczka Seifriedsberger – Daniela Iraschko, która wylądowała na 94 metrze uzyskując tym samym najdłuższą odległość dnia oraz ustanawiając nowy żeński rekord skoczni w Ramsau! Również Japonka, Takanashi przeleciała 1,5 metra za punkt K. Prowadząca po pierwszej serii Coline Mattel pokonała granicę 90 m uzyskując 93 metry, jednak to nie wystarczyło do pokonania zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pełne wyniki konkursu w Ramsau >>>

Kolejny konkurs skoków narciarskich pań odbędzie się już w nowym roku, 5 stycznia w Schonach (Niemcy).

informacja własna

Dodaj komentarz