You are currently viewing HOCKE PODJĄŁ ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ

HOCKE PODJĄŁ ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ

hocke stephan bjoertvedt - HOCKE PODJĄŁ ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ

Już dziś rozpoczyna się oczekiwany Turniej Czterech Skoczni, tymczasem z Niemiec dochodzą do nas niespodziewane informacje. Stephan Hocke podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Stephan Hocke to 29-letni skoczek z Suhl, ogłosił dziś zakończenie kariery. Drużynowy mistrz olimpijski z 2002 roku, nie znalazł się w składzie na rozpoczynający się Turniej Czterech Skoczni.  – W tej sytuacji nie widzę szans, aby zrealizować swój cel, jakim był występ w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Val di Fiemme. – skwitował swoją decyzję Hocke w rozmowie z „Thüringer Allgemeine”.
Pierwsze myśli o zakończeniu kariery pojawiły u niemieckiego skoczka latem, wraz z nowymi kombinezonami. Wtedy jednak nie zrezygnował z racji zbliżających się Mistrzostw Świata w Val di Fiemme, które były jego celem. Jako ostateczny powód rezygnacji, Hocke podał warunki szkoleniowe w kadrze.
Niemiecki mistrz olimpijski chce się zająć szkoleniem młodych zawodników. – Nie pozwolę, aby moja licencja trenera się zmarnowała. –  powiedział Stephan Hocke.

 

 

 

 

Źródło: Thüringer Allgemeine/Skispringen-News.de

Dodaj komentarz