You are currently viewing KOT O SWOICH SKOKACH I… JACOBSENIE

KOT O SWOICH SKOKACH I… JACOBSENIE

kot maciej cc wm - KOT O SWOICH SKOKACH I... JACOBSENIE

Maciej Kot ma za sobą zdecydowanie najlepszy występ w karierze. Polak w noworocznym konkursie TCS rozgrywanym w niemieckim Ga-Pa zajął 5. miejsce. W wywiadzie udzielonym Sport.pl Maciej nie ukrywa radości z tego powodu oraz ocenia szansę Andersa Jacobsena w pozostałych jeszcze dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni.

{jcomments on}

– Nowy rok, nowa forma. Po tym, jak nie wszedłem do drugiej serii konkursu w Oberstdorfie, chciałem dobrze zacząć 2013. Pierwszy raz jestem w dziesiątce, od razu piąty. Zawody były fajne, warunki nie miały wpływu na wyniki. Większości skoczków wiało w plecy, to był spokojny konkurs, jury nie mieszało belkami. Ze wszystkiego jestem zadowolony – mówił w Sport.pl Kot.

– Jacobsen mnie zadziwia, nie wiem, czy będzie w stanie wygrać wszystkie konkursy. Jeszcze w Innsbrucku może być najlepszy, ale już w Bischofshofen Austriacy mu raczej nie pozwolą. Nie, że dokonają jakiegoś sabotażu, po prostu oni zawsze tam dobrze skaczą. I w końcu wygra ktoś inny. Presja jest ogromna. Jacobsen miewa takie problemy po wyjściu z progu, skacze agresywnie, narty mu falują. Ale zachowuje przy tym wielki spokój i opanowanie. Skacze na granicy, wystarczy minimalny błąd, żeby ją przekroczyć, i potem w powietrzu widać efekty – dodaje.

                                                                                            Więcej na www.sport.pl

Dodaj komentarz