You are currently viewing TCS INNSBRUCK: POLSKIE KWALIFIKACJE NA BERGISEL! SCHLIERENZAUER NAJLEPSZY

TCS INNSBRUCK: POLSKIE KWALIFIKACJE NA BERGISEL! SCHLIERENZAUER NAJLEPSZY

mietus krzysiek as - TCS INNSBRUCK: POLSKIE KWALIFIKACJE NA BERGISEL! SCHLIERENZAUER NAJLEPSZY

Gregor Schlierenzauer okazał się najlepszy w kwalifikacjach przed trzecim konkursem TCS w Innsbrucku. Świetnie spisała się trójka Polaków: Maciej Kot i Kamil Stoch razem z Andersem Jacobsenem zajęli drugie miejsce, za wspomnianą trójką uplasował się Krzysztof Miętus! Nasi skoczkowie zapewnili sobie świetną pozycję wyjściową przed jutrzejszym konkursem.

 

Przed skokami czołowej „10” prowadzili Kot ze Stochem (obaj po 125 m), tuż za nimi był Miętus z najdłuższym skokiem kwalifikacji (126 m). Wśród najlepszych do „biało- czerwonych” zbliżyli się jedynie Jacobsen, który uzyskał tą samą notę co Kot i Stoch oraz Schlierenzauer, który pogodził całą trójkę. Jako jedyny skoczek z czołówki dostał punkty za wiatr z „tyłu” skoczni, co przesądziło o jego zwycięstwie w kwalifikacjach.

Kolejne miejsca zajęli Peter Prevc (6), Richard Freitag z Tomem Hilde (7), Simon Amman (9) i Anders Bardal (10). Dzięki świetnym wynikom w kwalifikacjach trójka Polaków jest w doskonałej pozycji przed jutrzejszymi rywalizacjami w systemi K.O.

Pozostali Polacy również zakwalifikowali się do jutrzejszego konkursu: 30. był Dawid Kubacki (116,5 m), 32. Piotr Żyła (115 m), a 44. Stefan Hula (113 m).

 

„Polskie” pary są następujące: Kamil Stoch zmierzy się z Antonem Kalinitschenką, Maciej Kot z Andersem Johnsonem, Krzysztof Miętus z Yutą Watase, Dawid Kubacki z Severinem Freundem, Piotr Żyła z Taku Takeuchim, a Stefan Hula z Richardem Freitagiem.

Pełne wyniki kwalifikacji

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz