You are currently viewing PK SAPPORO: SCHOFT WYGRYWA PIERWSZY JAPOŃSKI KONKURS, ZAPOTOCZNY NAJLEPIEJ Z POLAKÓW

Dziś odbył się konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo na skoczni Miyanomori (HS100). Wiatr był stabilny, co pozwoliło zawodnikom na oddanie swoich skoków z 9 belki. Po pierwszej serii liderem był Felix Schoft po skoku na odległość 95 m. Tuż za nim uplasowali się ex aequo Austriak Lukas Mueller, Słoweniec Nejc Dezman oraz Japończyk Sho Suzuki lądując na 94 metrze.

Najlepszy z Polaków okazał się Andrzej Zapotoczny zajmując 23. miejsce (86 m), Jakub Kot (84 m) był 27. Stanisław Biela nie uzyskał dziś żadnych punktów. Uplasował się dopiero na 48. miejscu po skoku na 76 m.

W serii finałowej najdalszy skok oddał Felix Schoft i zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugim stopniu podium stanął Lukas Mueller skacząc dokładnie tyle samo, co w pierwszej serii (94 m). Trzeci był Koreańczyk Seou Choi – 93,5 m. Zapotoczny awansował o 3 miejsca, po wylądowaniu na 88 m, ostatecznie zajmując 20. miejsce. Natomiast Jakub Kot (80 m) zamknął finałową trzydziestkę.