You are currently viewing HANNU LEPISTÖ ZNÓW ODWIEDZA BESKIDY

HANNU LEPISTÖ ZNÓW ODWIEDZA BESKIDY

lepistoe wisla pzn - HANNU LEPISTÖ ZNÓW ODWIEDZA BESKIDY

Jak poinformował Polski Związek Narciaski w Beskidach ponownie zagościł Hannu Lepistoe. Na obiekcie Skalite w Szczyrku i na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbyły się otwarte treningi z udziałem fińskiego szkoleniowca. „To ciekawe wydarzenie nie tylko w życiu młodych zawodników, których skoki podpatrywać będzie ten znakomity trener” – przyznaje Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

 

Fin w Szczyrku przypatrywał się skokom uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk i na bieżąco analizował próby z tamtejszymi szkoleniowcami. „Kilku skoczków widzę już na poziomie międzynarodowym, ale nie ukrywajmy, że poziom polskich skoków jest wysoki i potrzeba mnóstwo pracy, by przebić się do tej najlepszej grupy” – powiedział Lepistoe.

hannu szczyrk - HANNU LEPISTÖ ZNÓW ODWIEDZA BESKIDY

Jak zaznaczył, skoczkowie uczęszczający do SMS Szczyrk mają stworzone świetne warunki: „Wszyscy muszą rozumieć, że takie możliwości rozwoju jakie są w tej szkole można porównać jedynie z Austrią, może z Niemcami. Cały system szkolenia i nauczania jest na wysokim poziomie i trudno pod tym względem znaleźć równie dobre warunki w innych krajach. Skocznie w Szczyrku oraz Wiśle są bardzo dobrze przygotowane i wystarczające do podnoszenia umiejętności”.

Lepistoe był ostatnio w Polsce w październiku, gdzie podzielił się swoim doświadczeniem z podopiecznymi Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Teraz Fin oprócz Szczyrku odwiedza także Wisłę.

Więcej na pzn.pl

Źródło: pzn.pl / materiały prasowe SMS Szczyrk

 

 

 

Dodaj komentarz