You are currently viewing II MISTRZOSTWA CENTRALNEJ POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH W ŁODZI

II MISTRZOSTWA CENTRALNEJ POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH W ŁODZI

jurga dawid - II MISTRZOSTWA CENTRALNEJ POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH W ŁODZI

Jak wiemy skoki narciarskie mają swoich kibiców w całej Polsce. Również w całej Polsce mieszkają osoby, które bawią się tym sportem i rywalizują ze sobą. Dobrze wiedzą o tym skoczkowie z Łodzi, Warszawy i okolic, którzy doskonalą swoje umiejętności sportowe na południu kraju. Ich zapał jest tak ogromny, że już po raz drugi rozegrali Mistrzostwa Centralnej Polski w skokach narciarskich.

 

Poprzednie mistrzostwa odbyły się w 2010 roku, w kolejnych latach zimowa aura nie była tak łaskawa dla zawodników i konkursy się nie odbyły. Tegoroczna zima okazała się szczęśliwsza. Na Rudzkiej Górze w Łodzi rywalizowało ze sobą 19 skoczków. Nie zabrakło również w tym gronie dziewczynek, najmłodsza zawodniczka miala 9 lat i przyjechała z Warszawy.

Zawodnicy oddawali skoki z dwóch skoczni: K5 i K15 oraz w dwóch kategoriach: narty zjazdowe (obie skocznie) lub narty skokowe (tylko większa skocznia). Większość wybrała pierwszy rodzaj nart. 

Zawody na K5 skokiem na odległość 7,5 metra wygrał Bartosz Post z Pabianic, tym samym ustanowił nowy rekord tego obiektu. Na większej skoczni nie było mocnych na Dawida Jurgę z Pabianic, który skokiem na 16,5 metra również ustanowił rekord skoczni. Natomiast spośród zawodników startujacych na nartach zjazdowych najlepsi byli Rafał Lichman i Bartosz Post.

Zawody zorganizowane zostały m.nin. przez Łódź Ski Team z okazji 90-lecia Rudy Pabianickiej. 

Źródło: lodzkie.naszemiasto.pl / skoczkowiezlodzi.pl

Dodaj komentarz