You are currently viewing KADRY POLSKICH SKOCZKÓW NA NAJBLIŻSZE ZAWODY

KADRY POLSKICH SKOCZKÓW NA NAJBLIŻSZE ZAWODY

zyla wisla s.piwowar - KADRY POLSKICH SKOCZKÓW NA NAJBLIŻSZE ZAWODY

Po kolejnym obfitującym w skoki i loty narciarskie weekendzie pora na następny maraton z konkursami. 9 lutego w Willingen w ramach Pucharu Świata odbędzie się konkurs drużynowy, dzień później, 10 lutego, konkurs indywidualny. W tych samych dniach w Iron Mountain (USA) rozegrane zostaną dwa indywidualne konkursy Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. Znane są już składy polskich kadr na poszczególne zawody.

 

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki we środę wezmą udział w trenignu na skoczni w Szczyrku, a dzień później udadzą się do niemieckiego Willingen. Do Niemiec uda się również zwycięzca konkursu Pucharu Kontynentalnego z Planicy, Stefan Hula, w roli rezerwowego. Czy będzie miał okazję do startu? Polska drużyna pokazała w tym sezonie, że potrafi być naprawdę mocna i na pewno będzie się liczyć podczas zmagań drużynowych na niemieckim obiekcie. 

Z kolei do Ameryki na zawody Pucharu Kontynentalnego polecą: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek oraz Grzegorz Miętus. Młodzi zawodnicy startowali w ostatnim czasie w Mistrzostwach Świata Juniorów gdzie zdobyli srebro w drużynie, a Klemens Murańka był drugi indywidualnie. 

Źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz