You are currently viewing NIE BĘDZIE DODATKOWEGO KONKURSU W RAMACH ODWOŁANEJ RYWALIZACJI W WILLINGEN

NIE BĘDZIE DODATKOWEGO KONKURSU W RAMACH ODWOŁANEJ RYWALIZACJI W WILLINGEN

fis logo - NIE BĘDZIE DODATKOWEGO KONKURSU W RAMACH ODWOŁANEJ RYWALIZACJI W WILLINGEN

Warunki atmosferyczne są sprawą kluczową podczas rozgrywania konkursów skoków narciarskich. Aura wielokrotnie bywa łaskawa dla zawodników, jednak czasami sie zdarza, że za nic nie chce ustąpić i zmusza organizatorów do odwoływania zawodów. Tak też było w zeszłą niedzielę, podczas konkursu indywidualnego w Willingen. Silny wiatr wygrał a rywalizację odwołano.

Po zawodach pojawiły się głosy, że dodatkowy konkurs można by rozegrać w Klingenthal bądź Oberstdorfie, gdzie w kolejnych dniach zostały zaplanowane kolejne zawody Pucharu Świata. Dzis już wiemy, że Międzynarodowa Federacja Narciarska nie wyraziła zgody na zorganizowanie jeszcze jednego dnia rywalizacji skoczków narciarskich. 

 

Wszystko związane jest ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme (20.02-03.03.21013). Do imprezy sezonu pozostało już tylko kilka dni.

Zawody w Klingenthal odbędą się 13 lutego, treningi i kwalifikacje dzień wcześniej- 12 lutego. Ostatni konkurs przed MŚ zaplanowany został na 16 (indywidualna rywalizacja) oraz 17 lutego (skoki drużynowe) w Oberstdorfie na skoczni mamuciej.

Polska kadra A (K.Stoch, M.Kot, D.Kubacki, P.Żyła, K.Miętus) będzie przygotowywała się do wspomnianych Mistrzostw Świata. Prawdopodbnie w Oberstdorfie wystartuje kadra juniorów pod kierownictwem Roberta Matei. 

Źródło: informacja własna/ skispringen.com

Dodaj komentarz