W czasie najbliższego weekendu skoczkowie narciarscy w ramach Pucharu Świata będą rywalizować na obiekcie mamucim w niemieckim Oberstdorfie (Heini-Klopfer-Skiflugschanze K-185 / HS 213). Będą to ostatnie dwa konkursy w ramach FIS Team Tour, a jednocześnie ostatnie konkursy przed Mistrzostwami Świata we włoskim Val di Fiemme. Przedstawiamy program zawodów i składy drużyn.
Program PŚ w Oberstdorfie:
- piątek (15.02.2013 r.):
- 16.00 – oficjalny trening
- 18.00 – kwalifikacje (Berkutschi.com, Eurosport)
- sobota (16.02.2013 r.):
- 16.00 – seria próbna
- 17.00 – KONKURS INDYWIDUALNY (Berkutschi.com, Eurosport, TVP1)
- niedziela (17.02.2013 r.):
- 16.00 – seria próbna
- 17.00 – KONKURS DRUŻYNOWY (Berkutschi.com, Eurosport TVP1)
W jutrzejszych kwalifikacjach wystąpi 54 skoczków, z których 13 nie miało jeszcze okazji latać na mamucie.
Lista startowa kwalifikacji PŚ w Oberstdorfie:
Lp. |
zawodnik |
kraj |
rekord |
1. |
Bartłomiej Kłusek |
POL |
|
2. |
Radik Zhaparov |
KAZ |
196,5 m |
3. |
Miran Zupancic |
SLO |
175,0 m |
4. |
Vojtech Stursa |
CZE |
|
5. |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
192,5 m |
6. |
Aleksander Zniszczoł |
POL |
206,5 m |
7. |
Yuta Watase |
JPN |
216,5 m |
8. |
Sami Heiskanen |
FIN |
|
9. |
Chil-ku Kang |
KOR |
178,0 m |
10. |
David Viry |
FRA |
|
11. |
Andreas Wellinger |
GER |
|
12. |
Alexey Korolev |
KAZ |
190,0 m |
13. |
Ossi-Pekka Valta |
FIN |
|
14. |
Anders Johnson |
USA |
173,0 m |
15. |
Nico Polychronidis |
GRE |
|
16. |
Lauri Asikainen |
FIN |
187,0 m |
17. |
Taku Takeuchi |
JPN |
207,5 m |
18. |
Jan Ziobro |
POL |
|
19. |
Kaarel Nurmsalu |
EST |
204,0 m |
20. |
Stefan Kraft |
AUT |
|
21. |
Klemens Murańka |
POL |
200,0 m |
22. |
Daiki Ito |
JPN |
240,0 m |
23. |
Karl Geiger |
GER |
|
24. |
Heung-Chul Choi |
KOR |
207,5 m |
25. |
Vladimir Zografski |
BUL |
|
26. |
Borek Sedlak |
CZE |
208,0 m |
27. |
Krzysztof Biegun |
POL |
|
28. |
Reruhi Shimizu |
JPN |
|
29. |
Matjaz Pungertar |
SLO |
210,0 m |
30. |
Kim Rene Elverum Sorsell |
NOR |
194,0 m |
31. |
Peter Frenette |
USA |
184,0 m |
32. |
Andreas Wank |
GER |
214,0 m |
33. |
Antonin Hajek |
CZE |
236,0 m |
34. |
Vincent Descombes Sevoie |
FRA |
225,0 m |
35. |
Tom Hilde |
NOR |
223,5 m |
36. |
Olli Muotka |
FIN |
226,0 m |
37. |
Richard Freitag |
GER |
230,0 m |
38. |
Anders Bardal |
NOR |
227,0 m |
39. |
Rune Velta |
NOR |
243,0 m |
40. |
Maximilian Mechler |
GER |
222,5 m |
41. |
Cestmir Kozisek |
CZE |
197,5 m |
42. |
Anders Jacobsen |
NOR |
230,5 m |
43. |
Michael Hayboeck |
AUT |
214,0 m |
44. |
Severin Freund |
GER |
228,5 m |
45. |
Jaka Hvala |
SLO |
213,0 m |
46. |
Anders Fannemel |
NOR |
244,5 m |
47. |
Martin Koch |
AUT |
241,5 m |
48. |
Peter Prevc |
SLO |
230,0 m |
49. |
Wolfgang Loitzl |
AUT |
213,5 m |
50. |
Jurij Tepes |
SLO |
237,0 m |
51. |
Michael Neumayer |
GER |
231,0 m |
52. |
Andreas Stjernen |
NOR |
232,5 m |
53. |
Robert Kranjec |
SLO |
244,0 m |
54. |
Gregor Schlierenzauer |
AUT |
243,5 m |
Źródło: informacja własna / fis-ski.com