You are currently viewing PŚ OBERSTDORF: FREITAG WYGRYWA, CIASNO w CZOŁÓWCE, BIEGUN PUNKTUJE

PŚ OBERSTDORF: FREITAG WYGRYWA, CIASNO w CZOŁÓWCE, BIEGUN PUNKTUJE

freitag richard SP - PŚ OBERSTDORF: FREITAG WYGRYWA, CIASNO w CZOŁÓWCE, BIEGUN PUNKTUJE

Richard Freitag po skokach na 209 i 206,5 metra zwyciężył zawody PŚ w Oberstdorfie – ostatni indywidualny pucharowy konkurs przed MŚ w Val di Fiemme. Drugie miejsce ze strata zaledwie 0,3 punktu do zwycięzcy, zajął rewelacyjny Norweg – Andreas Stjernen (205,5 i 212 m), a na najniższym stopniu podium uplasował się Gregor Schlierenzauer (204 i 206,5 m).

Tuż poza czołową trójką znaleźli się: 4. Peter Prevc (206,5 i 209,5 m), 5. Anders Jacobsen (203,5 i 206 m) i 6. Daiki Ito (203 i 209 m).

W pierwszej dziesiątce ponadto uplasowali się: 7. Tom Hilde (206 i 203 m), 8. Robert Kranjec (200 i 210,5 m), 9. Severin Freund (202,5 i 203,5 m), 10. Michael Neumayer (202,5 i 202,5 m).

biegun krzysiek as wm - PŚ OBERSTDORF: FREITAG WYGRYWA, CIASNO w CZOŁÓWCE, BIEGUN PUNKTUJE

Jedyny Polak, który wystąpił w drugiej serii – Krzysztof Biegun po skokach na 180 i 172 m, zajął 30. miejsce zdobywając pierwszy pucharowy punkt w karierze. Poza czołową „30” byli: 32. Klemens Murańka (177 m), 39. Bartłomiej Kłusek (158,5 m), a Jan Ziobro został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Najdłuższymi skokami w II serii popisali się: Andreas Stjernen (212 m), Robert Kranjec (210,5 m) i Daiki Ito (209 m).

PEŁNE WYNIKI CAŁEGO KONKURSU

Rywalizacja w II serii przez większość czasu przebiegała z 32. platformy najazdowej. Decyzją trenera Pointnera jego podopieczny – Gregor Schlierenzauer skakał z belki nr 30, z tego samego najazdu pojechali Stjernen i Prevc. Kończący zawody Freitag skakał z belki 31. Wiatr ponownie nie sprawiał praktycznie żadnych problemów – wiał z prędkością znacznie poniżej 1 m/s. Na skoczni dość obficie padał śnieg, jednak ekipa zajmująca się odśnieżaniem torów sprawnie wykonywałą swoje zadanie.