You are currently viewing WERNER SCHUSTER: DUŻO PRZEMAWIA ZA PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM SŁOWEŃCÓW W FIS TEAM TOUR

WERNER SCHUSTER: DUŻO PRZEMAWIA ZA PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM SŁOWEŃCÓW W FIS TEAM TOUR

schuster werner kd - WERNER SCHUSTER: DUŻO PRZEMAWIA ZA PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM SŁOWEŃCÓW W FIS TEAM TOUR

Werner Schuster – wieloletni trener reprezentacji Niemiec – zdaje sobie sprawę, że w ten weekend przed jego podopiecznymi stoi duże wyzwanie. Uważa, że Słoweńcy przypieczętują w Oberstdorfie swoje pierwsze zwycięstwo w ramach zawodów Fis Team-Tour, pozostawiając w tyle pozostałych rywali.

„W tym momencie wszystko przemawia za Słowenią.” – skomentował Schuster. Przyznał, że drużyna Słowenii wzmacnia się już od kilku lat, a teraz ponadto w Pucharze Świata pojawił się młody talent oraz nadzieja ich skoków – Jaka Hvala. Ten niespełna 19-letni zawodnik ma już na swoim koncie Mistrzostwo Świata Juniorów oraz pierwsze pucharowe zwycięstwo.
„Przez długi czas Słowenia nie miała zawodników, którzy przebiliby się do czołówki, jednak teraz mają dwóch młodych sportowców – Petera Prevca oraz Jake Hvale, którzy są silni nie tylko na mamutach, ale i na pozostałych skoczniach.”- dodaje.

Schuster jest przekonany, że zwycięstwo i nagroda pieniężna trafią w ich ręce. Nie wierzy, by przy tak silnej dyspozycji, którą zaprezentowali w ostatnich tygodniach, mogli sprawić wszystkim niespodziankę. „Kranjec lata tutaj także bardzo dobrze. Dlatego myślę, że Słoweńcy mogą bić się o najwyższe lokaty już tylko między sobą”. – dodał Austriak. „Także w Predazzo będą faworytami. „ – podsumował passę słoweńskich zawodników Werner Schuster.

Czy przewidywania doświadczonego trenera się sprawdzą, dowiemy się już po jutrzejszym konkursie drużynowym, zamykającym rywalizację w ramach Fis Team-Tour. Dziś o 17 odbędzie się konkurs indywidualny.

 

 

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz