You are currently viewing FIS CUP BRATTLEBORO: CHRIS LAMB PONOWNIE ZWYCIĘŻA

FIS CUP BRATTLEBORO: CHRIS LAMB PONOWNIE ZWYCIĘŻA

Brattleboro Harris.Hill.Skijump - FIS CUP BRATTLEBORO: CHRIS LAMB PONOWNIE ZWYCIĘŻA

Dzisiejszy dzień obfitujący w konkursy skoków narciarskich zakończyły zawody cyklu FIS Cup w amerykańskim Brattleboro. Całe podium było niemal identyczne jak podczas sobotniego konkursu. Zdecydowanie wygrał Chris Lamb.

Amerykanin prowadził po pierwszej serii najdalszym skokiem w całym konkursie – 98 metrów. W drugiej serii tylko potwierdził swoją dominację, uzyskał 94 metry i z łączną notą 263,5pkt wygrał rywalizację. Na drugim miejscu uplasował się Japończyk Yuya Yamada, który utrzymał lokatę z pierwszej próby (94m/96,5m; 259,5pkt). Na najniższym stopniu podium stanęli dwaj zawodnicy z identyczną notą: 221,0pkt: Nicholas Fairall (85,5m/88m), który po pierwszej serii był czwarty, oraz Nicholas Mattoon (88m/85m), który utrzymał pozycję z pierwszej próby.

W konkursie ponownie wzięło udział 28 zawodników, w większości reprezentowali kraj gospodarza. Pierwsza seria rozgrywana była z 6. belki startowej, a druga z 7.