You are currently viewing FINAŁ LOTOS CUP 2013!

FINAŁ LOTOS CUP 2013!

IMG 3699 - FINAŁ LOTOS CUP 2013!

Ostatnie tegoroczne zawody cyklu „LOTOS Cup” w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zostały rozegrane 9 i 10 marca 2013 roku w Zakopanem na Wielkiej Krokwi oraz pobliskich trasach biegowych COS. To właśnie w zimowej stolicy Polski finiszowała IX edycja Lotos Cup w skokach narciarskich i III edycja Lotos Cup w kombinacji norweskiej.

9 marca 2013 r., sobota.

Rywalizacja tego dnia toczyła się tylko na skoczni, kombinatorzy mieli dzień wolny. Walkę na obiektach rozpoczęły najpierw najmłodsze kategorie. Tytuły zwycięzców LOTOS Cup w tym sezonie powędrowały do: Kamili Karpiel (Młodziczki), Joanny Szwab (Juniorki), Pawła Guta (Junior C), Pawła Wąska (Junior D) oraz Macieja Zborowskiego (Junior E).

Junior C: Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) uzyskał dwa razy po 65 metrów i zwyciężył nad Rumunami Buzescu Robertem Purice’m oraz Stefanem Blegą.

Junior D: Najlepiej spisał się Dawid Jarząbek (64m/65,5m; 224,8pkt) przed drugim Damianem Skupniem i trzecim Pawłem Wąskiem. Ten ostatni miał nielada pecha – przed skokiem okazało się, że ma uszkodzone zapięcia i nie może skoczyć. Jury pozwoliło mu naprawić kłopot a swój skok oddał w grupie Juniorów C. Dzięki oddanemu skokowi Wąsek zwyciężył w klasyfikacji generalnej swojej grupy.

Junior E: Triumfował Rumun Daniel Cacina przed drugim Maciejem Zborowskim i trzecim Patrykiem Hutyrą. Dotychczasowy lider tej kategorii, Szymon Jojko był dopiero 10. i tym samym stracił pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na rzecz Zborowskiego.

Juniorki: W konkursie wystartowały tylko trzy zawodniczki.  Najlepsza była Rumunka Dana Haralambie, która wyprzedziła Joannę Szwab (KS Chochołów) ostetczną zwyciężczynię klasyfikacji generalnej.

Młodziczki: W tej kategorii wystartowało więcej skoczkiń niż w Juniorkach – 11 dziewczynek. Najlepsza okazała się Kamila Karpiel, która tym samym zanotowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej piąty raz z rzędu.

Junior B: Najlepszy okazał się Łukasz Podżorski, oba jego skoki (124,5m i 129,5m) były najdłuższymi w konkursie. Drugie miejsce zajął Krzysztof Leja. Trzeci był Przemysław Kantyka.

Junior A: Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej, Szymon Szostok (120,5m/126m; 239,7pkt), przed drugim Tomaszem Byrtem i trzecim Mateuszem Kojzarem

Pełne Wyniki.

10 marca 2013r., niedziela:

Ostatni, finałowy dzień rywalizacji w Lotos Cup 2013. Rozegrano konkursy w kategorii Junior A, Junior B oraz Senior.

Junior B: Konkurs wygrał Łukasz Podżorski (119m/122m; 227,8pkt), drugie miejsce zajął Przemysław Kantyka, a trzeci był Krzysztof Leja. Dzięki dobrej postawie w ten weekend Podżorski zakończył Lotos Cup na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, zwyciężył Kantyka.

Junior A: W niedzielnym konkursie, tak jak w sobotę,oraz w całej klasyfikacji cyklu triumfował Szymon Szostok (117,5m/121m; 223,8pkt). Drugi był Mateusz Kojzar, a trzeci Tomasz Byrt.

Senior: Konkurs wygrał Rafał Śliż skokami na odległość 123m oraz 126m (242,7pkt).  Drugie miejsce zajął Artur Kukuła, a trzecie Dawid Kanik. Zwycięzca konkursu zdołał jedynie zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Lotos Cup, zwyciężył Kukuła.

Wyniki i klasyfikacje.

Były to ostatnie w tym sezonie zawody cyklu „LOTOS Cup”. Za nami sześć konkursów skoków narciarskich i cztery w kombinacji norweskiej, zorganizowanych w Szczyrku, Wiśle i Zakopanem. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki, a także trenerzy i działacze spotkają się jednak jeszcze raz – podczas podsumowania całego cyklu w Krakowie (końcem kwietnia).