You are currently viewing SCHUSTER: FENOMENALNY STOCH, ZABRAŁ NAM ZWYCIĘSTWO

SCHUSTER: FENOMENALNY STOCH, ZABRAŁ NAM ZWYCIĘSTWO

Neumayer Michael S.Piwowar - SCHUSTER: FENOMENALNY STOCH, ZABRAŁ NAM ZWYCIĘSTWO
M. Neumayer

Konkurs w Trondheim już za nami, teraz najlepsi skoczkowie świata przenoszą się do Oslo, aby tam przystąpić do kolejnej rywalizacji o punkty Pucharu Świata. Niewątpliwie dzisiejsze zawody były bardzo udane dla Niemców, bo aż trzech z nich znalazło się w pierwszej „10”. Oto co powiedzieli nasi zachodni sąsiedzi zaraz po zakończeniu drugiej serii zawodów:

{jcomments on}

Richard Freitag: „Po wpadce w Kuopio dzisiejsze zawody uznaję za spory sukces. Miałem trochę problemów z najazdem w pierwszej serii, ale efekt był taki, że udało mi się oddać dwa bardzo dobre skoki z czego jestem zadowolony. Teraz ze spokojem i uśmiechem na ustach, możemy udać się do Oslo. Chciałbym zdobyć jeszcze trochę punktów dla Niemiec, tak abyśmy mogli uplasować się jak najwyżej w Pucharze Narodów.”

Michael Neumayer: „Skocznia w Trondheim, nigdy mi jakoś wybitnie nie pasowała. W ostatnich latach konkursy tutaj nie kończyły się dla mnie zbyt dobrze. Tym razem było inaczej, skakało mi się dobrze i co najważniejsze czerpałem z tego przyjemność. Wszystko układa się tak, że siadając na belce myślę tylko o oddaniu dobrego skoku. To świetne uczucie!”

Werner Schuster (trener): „Mieliśmy wielką szansę na odniesienia zwycięstwa, ale fenomenalny skok Kamila Stocha w drugiej serii przekreślił nasze nadzieje. Nie mamy jednak prawa narzekać, to były dla nas świetne zawody, a końcówka była niezwykle emocjonująca. Cieszy mnie też poprawa formy u młodego Andreasa Wellingera.”

                                                                                           Źródło: Media niemieckie

Dodaj komentarz