You are currently viewing NORWEGOWIE O ZAWODACH NA „SWOICH” SKOCZNIACH

NORWEGOWIE O ZAWODACH NA „SWOICH” SKOCZNIACH

Stjernen Andreas S.Piwowar - NORWEGOWIE O ZAWODACH NA "SWOICH" SKOCZNIACH

Żaden z podopiecznych Alexandra Stoeckla nie stał na Pucharowym podium podczas zawodów w Trondheim i Oslo. Zawody w wykonaniu norwegów nie były złe, choć apetyty licznie przybyłych kibiców na pewno były większe. Na dużej skoczni Granåsen w Trondheim najwyżej sklasyfikowanym Norwegiem był Jacobsen, który zajął 8 lokatę. Zdecydowanie lepiej przedstawiciele Królewskiej Norwegii spisali się na skoczni Holmenkollbakken - 4 reprezentantów uplasowało się w czołowej "10". Jak wypowiadają się na ten temat sami zainteresowani?

 

Andreas Stjernen: -"Po złych dniach podczas konkursu rozgrywanego na skoczni Granåsen w moim rodzinnym mieście, odbyłem dobre zawody w Holmenkollen. To były naprawdę dwa fajne konkursy z dużą ilością kibiców i fantastyczną atmosferą. Kolejny przystanek- Planica... to będzie ekscytujący weekend. Będę walczył o podium, a drużynowo dążymy do zwycięstwa w Pucharze Narodów."

Tom Hilde: -"Naprawdę chcę pogratulować organizatorom w Holmenkollen. Po ubiegłorocznej fali krytyki za różne zdarzenia, zrobili ogromne zmiany i udało im się zorganizować konkurs taki jaki powinien być w Holmenkollen - z niemal pełnymi trybunami, atmosfera dzięki temu była niesamowita. Nasz występ jako całej drużyny był naprawdę dobry, 4 facetów w czołowej dziesiątce. Nie byłem w stanie powtórzyć swojego dobrego skoku z pierwszej serii w finałowej. Ale z jednym lepszym a drugim gorszym skokiem muszę być zadowolony z 9 miejsca."

Anders Bardal: -"To była przyjemność reprezentować Norwegię podczas dwóch ostatnich konkursów. Zarówno w Trondheim jak i Oslo atmosfera była cudowna, było bardzo dużo kibiców - to doceniamy. Oczywiście chcielibyśmy te zawody wykonać nieco lepiej. Zabrakło Norwega na podium. Osobiście w Granåsen miałem zły dzień, jeden z najgorszych tej zimy. Rozczarowałem kibiców i samego siebie, a oprawa konkursu była naprawdę bajeczna."

Alexander Stoeckl: -"Gratulacje dla zespołu za pozytywne wystąpienie w konkursie. Fajnie jest mieć 4 zawodników w pierwszej dziesiątce na 5 startujących w finałowej serii. Zabrakło nas na podium ale wciąż jesteśmy bardzo silni. Czekamy na zamknięcie sezonu w Planicy. Wielki finał czeka!"

 

Dodaj komentarz