You are currently viewing WALTER HOFER „KALENDARZ ZOSTAŁ PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE”

WALTER HOFER „KALENDARZ ZOSTAŁ PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE”

hofer walter sp wm - WALTER HOFER "KALENDARZ ZOSTAŁ PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE"
Walter Hofer, fot. Bartosz Leja

W kalendarzu zawodów na sezon 2013/14 zabrakło Wisły. Decyzja taka zdziwiła nie tylko samych organizatorów, ale i Apoloniusza Tajnera. Prezes PZN-u zapowiadał, że będzie składał prośby o wyjaśnienie decyzji, jednak nic nie wskazuje na to, aby skocznia im. Adama Małysza miała gościć najlepszych skoczków świata w styczniu 2014 roku, jak ówcześnie planowano.

9 stycznia 2013 roku w Wiśle po raz pierwszy w historii odbył się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, po raz pierwszy i wszystko wskazuje na to, że na razie ostatni. Walter Hofer, w wywiadzie z Super Expressem zaznacza, że to nie on decyduje o tym, gdzie odbywają się konkursy. – Rozstrzygnięcia są oparte na kryteriach ustalonych przez Komisję Skoków FIS i Podkomisję ds. Planowania Kalendarza – powiedział.

Hofer przyznaje, że przypatrując się kandydaturze Wisły, odnotowali zbyt niskie standardy na wielu polach, co było przyczyną ostatecznej decyzji. - Selekcja odbywa się na podstawie jasno określonych zasad. Projekt kalendarza został przyjęty jednogłośnie. – skwitował Hofer.

 

 

 

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz