You are currently viewing PIOTR ŻYŁA PO SEZONIE NARCIARSKIM JAKO… PIŁKARZ!

PIOTR ŻYŁA PO SEZONIE NARCIARSKIM JAKO… PIŁKARZ!

zyla piotr s.piwowar - PIOTR ŻYŁA PO SEZONIE NARCIARSKIM JAKO… PIŁKARZ!

Cały świat emocjonuje się piłką nożną, także w naszym kraju ta dyscyplina jest uznawana za sport narodowy. Również przedstawiciele innych dyscyplin często mówią o swoich zamiłowaniach do piłki kopanej. Nie jest inaczej w przypadku jednego z naszych skoczków. Piotr Żyła uwielbia ten sport!

W przerwie od skoków Piotrek nie przestaje się ruszać i nie spoczywa na kanapie. Wiele razy skoczek opowiadał o swojej pasji do piłki nożnej. Również trener, Jan Szturc zdradził, że Piotr mógłby zostać graczem dobrej drużyny: -„Jest znakomitym technikiem. Ma „kiwkę”, szybkość i świetny przegląd pola. Jeżeli by nie został przy skokach, to byłby na pewno znakomitym piłkarzem. Mógłby zasilić niejeden bardzo dobry klub. Może nawet z ekstraklasy.”

Teraz może się realizować również w tej dyscyplinie. Mianowicie Żyła uczestniczy w piłkarskiej lidze szóstek. W pierwszym wiosennym meczu drużyna skoczka, Głębce Karolowy Dwór wygrał z Nadleśnictwem Czarne 4:2. Jedną z bramek strzelił Piotr. Mecz rozegrano w Wiśle, a strzelona bramka była szesnastą w sezonie w wykonaniu skoczka. Głębce Karolowy Dwór zajmuje trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

-„Futbol sprawia mi przyjemność. Trzeba tak grać, by nic sobie nie zrobić. W zeszłym roku tylko parę razy miałem skręconą kostkę. Wcześniej, na początku moich występów, co chwilę coś było sine” – opowiada o swoim hobby skoczek narciarski.

Źródło: twitter.com / Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz